معلمان بازنشسته با انتقاد از وضعیت بد معیشت خود گفتند: در انتظار تحقق وعده های دولت هستیم؛ وعده هایی که پرداخت هایی را در مهرماه وعده داده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، بازنشستگان فرهنگی که در سال قبل (سال ۹۸) بازنشست شده اند، هنوز پاداش پایان خدمت خود را نگرفته اند.
جمعی از این معلمان در تماس با ایلنا از تاخیر در پرداخت مطالبات خود انتقاد کردند و گفتند: امروز اوضاع اقتصادی به گونه ای است که حتی یک ماه دیرکرد در پرداخت معوقات مزدی، این معوقات را بی ارزش می سازد؛ اگر در همان ماه ابتدایی سال پاداش پایان خدمت ما را می پرداختند، برای ما بیشتر مقرون به صرفه بود؛ الان آنقدر ارزش این پول کم شده که دیگر هیچ گونه سرمایه مادی محسوب نمی شود.
در عین حال این بازنشستگان امیدوارند دولت به وعده های خود مبنی بر پرداخت پاداش پایان خدمات و اضافات همسان سازی تا مهرماه عمل کند؛ آنها می گویند: گرچه مهر دیر است اما امیدواریم دوباره نگویند بودجه نیست و کار را به زمانی دیگر احاله ندهند.
این در حالیست که محسن حاجی میرزایی( وزیر آموزش و پرورش) درباره پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان اعلام کرده است: پاداش بازنشستگی کسانی که در سال ۹۸ بازنشسته شدند را باید پرداخت کنیم. نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه صحبت کردند و اعلام کردند تا قبل از مهرماه این پاداش پایان خدمت پرداخت خواهد شد.
پیش از آن نیز، نوبخت از اجرای همسان سازی از مهرماه خبر داده بود و اظهار داشته بود که همسان سازی برای بازنشستگان کشوری از مهر اجرا خواهد شد.

سرخط اخبار