سخنگوی کرملین در واکنش به ادعای نقش آفرینی روسیه در درز اسناد توافق تجاری لندن و واشنگتن، گفت کشورهای غربی از عبارت «هکرهای روس» برای ترساندن مردم و سرپوش گذاشتن بر مشکلات خود استفاده می کنند.

به گزارش مشرق،  سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روز سه شنبه با مضحک خواندن اتهام دست داشتن مسکو در درز اطلاعات پیش نویس توافق تجاری انگلیس و آمریکا در مورد شبکه خدمات بهداشت و درمان، گفت رسانه ها و مقام های غربی از اتهام زنی به مسکو برای منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت استفاده می کنند. 
«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس هفته گذشته در حالی که تنها چند روز تا انتخابات پارلمانی انگلیس مانده، اعلام کرد که به متن کامل پیش نویس توافق دولت انگلیس به رهبری «بوریس جانسون» و دولت آمریکا دست یافته است. وی جانسون و حزب محافظه کار را به فروش نظام خدمات درمانی انگلیس متهم کرده است.
رسانه های غربی به نقل از کارشناسان مدعی شده اند که متن این توافق ابتدا توسط هکرهای مستقر در روسیه به سرقت رفته و سپس در اینترنت منتشر شده است. 
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به این ادعا، گفت: «این عبارت پرتکراری، یعنی هکرهای روس، عملا به چوب جادویی بدل شده تا حواس ها را از مسائل خود پرت کنند.»
وی افزود: «این [عبارت] برای بدنام کردن، برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات و برای استفاده از این چوب جادو برای ترساندن مردم از هکرهای روس، بسیار کارآمد است. ما بارها با این برخورده ایم و الان آن را کمی خنده دار می دانیم.»
پسکوف با بیان اینکه ادعاهای طرح شده علیه روسیه عمدتا بر اطلاعات تأییدنشده مبتنی هستند، گفت: «بنابراین، امکان اظهار نظر جدی در این رابطه وجود ندارد.»
در ماه های گذشته رسانه ها و مقام های غربی مجموعه گسترده ای از اتهامات را علیه مسکو نسبت داده اند و برای روسیه در تقریبا هر واقعه ناخوشایندی نقشی قائل شده اند؛ از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار