سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه ای نسبت به بارش شدید باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و بارش تگرگ در مناطق مستعد هشدار داده است.

آفتاب نیوز :
در اخطاریه سازمان هواشناسی کشور آمده است که امروز (7 فروردین ماه) بارش باران و رعدوبرق در کردستان و کرمانشاه (بارش حداکثر 20 تا 40 میلی متر) پیش بینی می شود و در نیمه شمالی لرستان، غرب اصفهان و شمال شرق چهارمحال و بختیاری نیز بارش ها حداکثر 20 تا 30 میلی متر خواهد بود و در شرق و نیمه شمالی فارس، جنوب غرب و مرکز کرمان بارش ها حداکثر 20 تا 40 میلی متر به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 40 میلی متر وجود دارد.
براساس این اخطاریه جمعه (8 فروردین) بارش باران و رعدوبرق برای جنوب آذربایجان غربی، شمال و غرب کردستان با حداکثر بارش 20 تا 40 میلی متر و در غرب اصفهان، مرکزی، کرمانشاه و مرکز کرمان بارش حداکثر 15 تا 25 میلی متر پیش بینی می شود.
همچنین شنبه (9 فروردین) بارش باران و رعدوبرق دراستان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام و لرستان بارش به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 50 میلی متر وجود دارد. بارش باران در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و نیمه غربی فارس (حداکثر 20 تا 40 میلی متر) دور از انتظار نخواهد بود.
در این روز استان های آذربایجان شرقی و زنجان بارش حداکثر 15 تا 25 میلی متر خواهند داشت و در غرب هرمزگان، غرب و مرکز کرمان، جنوب مرکزی، غرب اصفهان و بوشهر بارش به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 30 میلی متر وجود دارد.
بر اساس این اخطاریه روز یکشنبه (10 فروردین) بارش باران و رعدوبرق در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 80 میلی متر وجود دارد. در استان های چهارمحال وبختیاری و لرستان نیز (بارش حداکثر 30 تا 40 میلی متر) پیش بینی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار