پایان بدون طلای ایران با شکست احمدی ­

واحد مرکزی خبر یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵
آخرین تکواندوکار ایران در فینال رقابت های جهانی منچستر بر سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که از ۲۵ اردیبهشت با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی "منچستر" انگلیس آغاز شده بود امشب به پایان رسید.
سروش احمدی تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم ایران در نخستین تجربه حضور خود در میدان جهانی با پنج پیروزی به فینال مسابقات راه پیدا کرد، اما در دیدار نهایی مقابل «شوای ژائو» قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، نتیجه را ۲۷ بر هفت واگذار کرد و نایب قهرمان جهان شد.
با این نشان نقره تیم ملی تکواندو همچون دوره گذشته رقابت های جهانی نتوانست صاحب مدال طلا شود.
احمدی قبل از رسیدن به فینال ابتدا «کریستوفر صباغ» از لبنان را در پایان راند دوم قبل از پایان بازی با نتیجه ۲۴ بر ۲ از پیش رو برداشت، در ادامه مقابل «حمد مبارک» از عربستان در پایان راند دوم و پیش از پایان مسابقه با نتیجه ۲۳ بر ۲ به براری رسید، سپس سروش نماینده اندونزی را در پایان راند دوم و باز هم قبل از پایان مبارزه با نتیجه ۲۱ بر یک مغلوب کرد و در مرحله یک چهارم نهایی «جواد آقایف» از جمهوری آذربایجان قهرمان را با حساب ۲۲ بر ۱۴ برد. گوی در نیمه نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار باسابقه بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مسابقه پایانی شد.
همچنین در روز پایانی رقابت ها، سجاد مردانی و یلدا، ولی نژاد تکواندوکاران ایران بودند که روی شیاپ چانگ رفتند. سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم دور نخست "جیسون پئا تاریرا" از اکوادور را ۱۸ بر ۲ شکست داد، اما در مرحله بعدی ۱۰ بر هشت مقابل "مایکان سیکوئرا" از برزیل باخت و حذف شد.
یلدا، ولی نژاد در وزن ۶۲- کیلوگرم در همان دور نخست ۳۹ بر ۱۹ مغلوب "کارولینا سانتوس" از برزیل ...

سرخط اخبار