یک تحلیلگر جهان عرب که رابطه نزدیکی با محمد بن سلمان دارد، در گفت وگو با نشریه «اشپیگل» مدعی شد ولی عهد سعودی دستکم دو بار در معرض ترور قرار داشته، اما این تلاش ها با شکست روبرو شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «برنارد هیکل» تحلیلگر آمریکایی-لبنانی مسائل غرب آسیا در گفت وگو با نشریه «اشپیگل» مدعی شده است که دستکم دو بار برای ترور «محمد بن سلمان» ولی عهد سعودی تلاش شده است.
این تحلیلگر که روابط نزدیکی با بن سلمان دارد و می گوید علاوه بر دیدار حضوری، مرتبا با وی پیام اینترنتی رد و بدل می کند، در ابتدای مصاحبه به تعریف و تمجید از خصوصیات رفتاری و عملکرد داخلی بن سلمان پرداخته و سپس در پاسخ به این سؤال که آیا جایگاه ولی عهد در قدرت محکم است و او نهایتا به پادشاهی می رسد، گفته است: «محمد بن سلمان دشمنان زیادی دارد. از نظر من جایگاه او در قدرت به خوبی مستحکم است. ظاهرا دستکم دو بار برای کشتن او تلاش شده است. یک بار با یک پهپاد مسلح در قصرش در ریاض و یک بار هم توسط تروریست های القاعده یا داعش در جده. هر دو حمله شکست خورد. از ولی عهد به خوبی محافظت می شود.»
هیکل در مورد تلاش برای ترور بن سلمان توضیح بیشتری نداده است، اما اردیبهشت ماه سال گذشته گزارش هایی از وقوع تیراندازی در نزدیکی کاخ «الخزامی» در ریاض منتشر شد. پلیس ریاض بعدا مدعی شد که مسئله مهمی پیش نیامده و تنها یک «پهپاد اسباب بازی» به قصر نزدیک شده و نیروهای امنیتی به سوی آن شلیک کرده اند. با این وجود بعدا گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه تلاشی برای ترور بن سلمان صورت گرفته و حتی ولی عهد سعودی در این حادثه زخمی شده است.
در ادامه مصاحبه هیکل در پاسخ به این سؤال که دشمنان بن سلمان چه کسانی هستند، می گوید: «قطعا یکی از آن ها "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه است، همینطور ایران. بسیاری از نیروهای اطلاعاتی آمریکا هم از او خوششان نمی آید، چون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار