عبدالملک الحوثی: صحنه یمن «کربلای معاصر» است

اکوفارس سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۹
اکوفارس: «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی بر مقاومت تا پیروزی در برابر متجاوزین به یمن تأکید کرد و صحنه یمن را «کربلای معاصر» خواند

به گزارش فارس، سید «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز عصر (سه شنبه) در سخنانی به مناسبت روز عاشورا، هرگونه ظلم علیه مسلمانان در سرتاسر جهان را محکوم کرد و گفت: ما در کنار آزادگان مظلوم در ایران اسلامی، لبنان، سوریه و بحرین هستیم.
به نوشته پایگاه اطلاع رسانی جنبش انصارالله ، او همچنین به تلاش ها برای ایجاد تفرقه و چند دستگی در میان کشورهای اسلامی اشاره و این تلاش ها را فتنه انگیزی خواند و محکوم کرد.
رهبر انصارالله یمن افزود: ما هرگونه ظلمی که مسلمانان در کشمیر و میانمار دچار آن هستند؛ ظلمی که صرفا به علت مسلمان بودنشان متحمل می شوند را قویا محکوم می کنیم و مواضع ما در قبال مسائل کلی از عقاید اصلی ما نشئت می گیرد.
بدرالدین الحوثی، ادامه داد: «ما در برابر دشمنان خشوع و تضرع نمی کنیم و از آزادی و کرامت و استقلال خود کوتاه نمی آییم و می گوییم که هیهات من الذله، ما به خداوند و وعده اش اطمینان داریم که ثمره فداکاری های ما پیروزی است.»
او گفت: «جنگی که در آن دهها هزار کشته و زخمی و میلیون ها نفر آواره شده اند نشان دهنده مظلومیت ماست و می توان گفت که [صحنه یمن] کربلای امروز است. موضع ما اصولی است و با دشمنی با اسرائیل و ایستادگی در کنار مسأله فلسطین و مقابله با هیمنه آمریکا و سیاست های استعمارگری آن آغاز می شود.»
رهبر انصارالله یمن همچنین گفت که یمنی ها در کنار تمامی «مظلومان» و «آزدگان» جهان هستند و با جمهوری اسلامی ایران که تحت محاصره و تبلیغات دشمنان قرار گرفته ابراز همبستگی می کنند.
بدر الدین الحوثی در ادامه کشورهایی که در تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند را «خائنان عرب» توصیف کرد و گفت ...

سرخط اخبار