مسائل حوزه درمان ایثارگران ایلام مرتفع شد

ایرنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۸
ایلام - ایرنا - مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران ایلام گفت: مشکلات درمانی ایثارگران و خانواده های آنها با رایزنی های صورت گرفته با مراکز و مسئولان مربوطه تا حدود بسیار زیادی مرتفع شده است.

به گزارش ایرنا، اسد اله تولیده روز چهارشنبه در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه استان به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به کشور اظهار داشت: مشکلات دارویی ایثارگران و خانواده های آنها مرتفع شده و همچنین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی دولتی در پذیرش و خدمات رسانی به جامعه هدف ایثارگری مشکل ندارند.
وی افزود: بخش عمده ای از بدهی بیمارستان های خصوصی قائم و کوثر نیز پرداخت شده و اما رایزنی برای پذیرش ایثارگران در مطب های خصوصی پزشکان همچنان ادامه دارد و نیز ویزیت رایگان خانگی ایثارگران و خانواده های آنها در منزل ادامه دارد.
تولیده یادآور شد: هرچند مشکلات دارویی ایثارگران با داروخانه ها حل شده اما داروخانه های سایر شهرستان های استان چندان از لحاظ اقلام دارویی و نیز تعداد داروخانه ها غنی نیستند. وی در مورد پرداخت شهریه دانشجویان نیز گفت: شهریه و بدهی دانشجویان خانواده ایثارگری در همه دانشگاه ها پرداخت شده و مذاکره برای روند پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی نیز در حال انجام است.
وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی هم تاکید کرد: به واقع بخش مهمی از اقتدار ایران کنونی مرهون صبر، استقامت و ازخودگذشتگی آزادگانی است که شکنجه ها و سختی های جانکاه زندان های رژیم بعث را تحمل کردند و تسلیم زور و تزویر آنها نشدند. تولیده افزود: مقاومت آزادگان در برابر شکنجه های وحشیانه رژیم بعث موجب مباهات و افتخار همه ما است و درسی که اسرا در زندان های صدام به آیندگان و نسل های بعد از خود دادند در تاریخ بی بدیل و بی نظیر است.
به گزارش ایرنا، ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت اولین گروه از آزادگان به میهن اسلامی است. استان ایلام در طول جنگ ...

سرخط اخبار