متهم فراری هنوز در ایران است؟

فرارو پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۰
بر اساس کیفرخواست، او به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق معاونت در تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان پنج هزار و ۸۶۹ میلیارد و ۳۹۶ میلیون ریال متهم است؛ هرچند او به بهانه بیماری و بستری بودن در بیمارستان، از حضور در دادگاه طفره رفت و در نهایت نیز گریخت و برای دفاع در برابر اتهامات خود در پیشگاه دستگاه عدالت حاضر نشد.

علی اکبر یقینی، متهم بدون تصویر دادگاه ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی مسعودی مقام، هفته هاست متواری بوده و کمتر خبری از او منتشر شده است.
به گزارش شرق، حتی تصویری که از او در بسیاری از خبرگزاری ها و رسانه های کشور منتشر شده، مربوط به متهمان دیگر است و او همچنان مرد بدون تصویر در پرونده بانک سرمایه است که همین امر، شانس امکان ادامه اختفای او را افزایش داده. اینکه او با ادعای ترس از جان خود متواری است و چند هفته بعد یکی از وکلای درگیر در این پرونده به شکلی برنامه ریزی شده به قتل می رسد، به ابعاد پیچیده و مملو از ابهام این پرونده افزوده است. شاید با ابلاغ رأی صادرشده برای متهمان و بازگشت متهم فراری به زندان، بخشی از گره های کور این پرونده خاص باز و اعضای مافیای قدرتمند فساد در کشور شناسایی شوند.
علی اکبر، فرزند قلیچ یقینی و متولد فروردین ۱۳۵۷، یکی از متهمان اخلال در نظام اقتصادی کشور در پرونده حسین هدایتی است؛ مردی که از اسفند سال گذشته متواری شده و گمانه زنی های مختلفی از محل اختفای او مطرح است. یقینی به طرز اعجاب آوری از نظر ها پنهان مانده است. اینکه تصویری رسمی از او تاکنون منتشر نشده و در دنیای دیجیتالی امروز و شبکه های اجتماعی توانسته چهره خود را این چنین مخفی نگه دارد، خود جای بحث دارد.
اتهام یقینی
بر اساس کیفرخواست، او به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق معاونت در تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان پنج هزار و ۸۶۹ میلیارد و ۳۹۶ میلیون ریال متهم است؛ هرچند او به بهانه بیماری و بستری بودن در بیمارستان، از حضور در دادگاه طفره رفت و در نهایت نیز گریخت و برای دفاع در برابر اتهامات خود ...