لندن– ایرنا– هم زمان با افزایش آمار مبتلایان فوت شده به کرونا و پس از آنکه نخست وزیر انگلیس درباره احتمال تشدید محدودیت های سختگیرانه در این کشور هشدار داد، یکی از مشاوران عالی رتبه بوریس جانسون از نشانه های کاهش همه گیری این ویروس در انگلیس خبر داد.

«نیل فرگوسن» روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه رادیویی بی بی سی پیش بینی کرد، ۴۰ درصد جمعیت انگلیس هیچ علائمی از کرونا بروز نداده و احتمالا ۲ تا ۳ درصد به این ویروس مبتلا شده اند.
او با این حال هشدار داد که این آمار ممکن است دقیق نباشد تا بتوان نتیجه دقیقی را ارائه داد.
فرگوسن کسی بود که تحقیقات تکان دهنده او در مرکز جهانی بیماری های عفونی دانشگاه ایمپریال کالج لندن باعث شد تا بوریس جانسون دستور مقررات منع رفت و آمد را صادر کند.
او در این تحقیقات پیش بینی کرده بود که حدود ۲۵۰ هزار انگلیسی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست خواهند داد. در همین پیوند مدیر سازمان ملی تأمین بهداشت و درمان انگلیس نیز به تازگی اعلام کرده است که اگر قربانیان ویروس کرونا در این کشور کمتر از ۲۰ هزار نفر شوند، خیلی خوب عمل کرده ایم.
فرگوسن همچنین عنوان کرد کیت های آزمایش آنتی بادی در مراحل پایانی قرار دارد و احتمالا در روزهای آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.
انگلیس به دنبال انجام تحقیقات گسترده سرم شناسی است تا میزان شیوع ویروس کرونا را در سراسر کشور اندازه گیری کند.
آزمایش های سرم شناسی اغلب بر این اساس استوارند که به جای یافتن آنتی ژن یا عامل بیماری زا در بدن، آسان تر است که پاسخ اختصاصیِ بدن به آنتی ژن (پادتن (آنتی بادی)) ویروس جستجو شود. بر این اساس، بالا بودن سطوح پادتن در خون نشانهٔ مواجههٔ فرد با ویروس تلقی می شود.
اظهارنظر جدید فرگوسن که ناظر بر وضعیت رو به بهبود کرونا در این کشور است با اخبار منتشر شده از وضعیت بیمارستان های انگلیس و هشدار نخست وزیر تناقض دارد.
بوریس جانسون به تازگی درباره خطرات کرونا به مردم کشورش نامه نوشته و هشدار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار