درحالی شهرداری تهران چندی پیش نسبت به تطبیق مدارک پذیرفته شدگان آزمون دستیاری مدیران شهرداری تهران در محل شرکت خدمات اداری شهر اقدام کرد که پیش از این انتقادهایی درباره شیوه های جذب این افراد در رسانه ها منتشر شد.
به گزارش ایلنا، در پی طرح این انتقادات برخی از داوطلبان آزمون، درباره روند اجرا و شیوه گزینش دستیاری مدیران شهرداری مواردی را مطرح کردند. افرادی که بیش از هر فرد دیگری از نزدیک با این فرآیند آشنا بوده و آن را تجربه کرده اند.
جوانان متخصص٬ خونی تازه در رگ های شهرداری
علی رسولی٬ فارغ التحصیل دکترای رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه از طریق یکی از کانال های تلگرامی با موضوع برگزاری آزمون دستیاری آشنا شده است، می گوید: به نظر من برگزاری آزمون ابزار عادلانه ای برای استخدام نیرو است، تا از این طریق نیروهای جوان با استعداد که دارای رزومه علمی خوبی هستند بدون هیچ معرف و پارتی بتوانند وارد سازمان ها شوند.
وی با بیان اینکه روند کار تا اینجا روشن و مشخص بوده است، اضافه می کند: به هیچ وجه هیچ ارتباطی با مجموعه شهرداری ندارم و صرفا از طریق کانال تلگرامی در جریان برگزاری این آزمون قرار گرفته ام.
احمدی یکی دیگر از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران بر این باور است که با توجه به اینکه شرکت در این آزمون برای عموم واجدین شرایط میسر بوده بنابر این نمی توان گفت آزمون دستیاری غیرعادلانه بوده است.
وی در عین حال می گوید: اما برای داوری درباره ادعای مسئولان مبنی بر شایسته سالاری و نخبه گزینی در استخدام داوطلبان باید منتظر نشست تا مشخص شود در مراحل بعدی و در مصاحبه ها و سایر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار