ماجرای تحقیق و تفحص از خودروسازان به کجا رسید؟

خبر آنلاین یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹
فارس نوشت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه در حال حاضر موضوع تحقیق و تفحص از خودروسازی در حال اجراست اما برخی موانع بسیاری ایجاد می کنند تا مجلس نتواند وظیفه خودش را انجام دهد.

حمید گرمابی در نشست بررسی نقش قانون گذار در پیشگیری و مبارزه با فساد اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت: فساد و فقر زنجیره است و اعتماد به عنوان مهم ترین رکن اساسی در حاکمیت مورد سؤال قرار می گیرد.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حاکمیت هنگامی می تواند به وظایف خود برسد که اعتماد مردم را بتواند جذب نماید، ابراز کرد: فساد اقتصادی بسیار پیچیده و قدیمی است و در هر کشوری می تواند وجود داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه اشکال فساد اقتصادی از کارمندهای معمولی که تعهد لازم را ندارند و برای هزینه های زندگی شروع و به تدریج بزرگ تر می شود، افزود: رانت یا اطلاع از یک خبر، قانون و پدیده که در دسترس بعضی ها هست نیز در کنار فساد وجود دارد و در کنار همه این ها فرصت طلبی، مهارت در تظاهر و استفاده از عناوین افراد نیز وجود دارد.
گرمابی بابیان اینکه هر چه رده فساد بالاتر می رود به دلیل اضافه شدن قدرت و رابطه، ضربه آن سخت تر و آگاهی از آن مشکل تر می شود، یادآور شد: مشکل بالاتر فرار سرمایه گذاران از آن کشور است تا دور بسته فساد و فقر کامل شود.
وی با اشاره به اینکه در بین ۱۸۰ کشور جایگاه ۳۰ در فساد راداریم که جایگاه خوبی نیست، بیان کرد: قبلاً فساد کمتر دیده می شد و یکی از دلایل آن نادیده گرفتن فساد یک حزب توسط خودش بود. عامل دیگر افزوده شدن به تعداد مطبوعات آزاد باعث کم شدن فساد در کشورها شده است.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان بین المللی شفافیت مالی که در حال نزدیک شدن به آن بودیم ولی با اتفاق هایی که آمریکا رغم زد رسیدن به آن مشکل شده است باعث جلوگیری از فساد ...

سرخط اخبار