باران پراکنده و وزش باد شدید خراسان رضوی را فرا می گیرد

ایرنا یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای پراکنده باران روزهای یکشنبه و دوشنبه نیمه شمالی خراسان رضوی و وزش باد به نسبت شدید تا شدید نیمه شرقی و جنوبی این استان را فرا می گیرد.

زهرا مبشری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزش باد در نیمه شرقی و جنوبی خراسان رضوی شدید و همراه با گرد و خاک پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستانهای تربت حیدریه، کاشمر، مه ولات و رشتخوار بارندگی گزارش شده که بیشترین آن به میزان ۱.۵ میلیمتر در رشتخوار بوده است.
وی با اشاره به روند کاهش دما در این استان از امروز تا روز چهارشنبه هفته جاری گفت: بیشینه دمای امروز مشهد ۳۴ درجه سلسیوس پیش بینی شده که برای روزهای دوشنبه و سه شنبه به ۳۱ و ۳۰ درجه کاهش خواهد یافت.
مبشری افزود: از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری نیز جو پایدار در استان خراسان رضوی پیش بینی شده و در این مدت میانگین دما نیز روند افزایشی خواهد داشت که در مشهد از ۳۰ درجه به ۳۶ درجه خواهد رسید.
وی اظهار داشت: قوچان با کمینه دمای ۱۲ درجه و مه ولات با بیشینه دمای ۳۹ درجه به ترتیب سردترین و گرم ترین شهرستانهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
وی گفت: بیشترین شدت وزش باد در بجستان و مه ولات با سرعت ۴۷ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.
۳۰۲۷ / ‬ ۶۰۵۳

سرخط اخبار