به طور معمول در انتخابات هر کشوری در سراسر جهان کاندیدایی پیروز است که بتواند آرای مردمی بیشتری را جذب کند. اما در امریکا چنین نیست. آمریکا تنها کشوری است که در آن ممکن است یک کاندیدا، موفق به جلب آرای مردمی بشود، اما رقیبش با اتکا به آرای الکترال بیشتر، کلید کاخ سفید را در جیب بگذارد.
به گزارشراسخون؛ کمتر از چند روز دیگر به انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا باقی مانده و دو نماینده احزاب اصلی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی این کشور، از حزب جمهوری خواه و جو بایدن، از حزب دموکرات مشغول رقابت برای تصاحب پست ریاست جمهوری برای چهار سال آینده هستند.
ترامپی که به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده با توجه به مشکلات بی سابقه مانند نژادپرستی، عدم مدیریت شیوع ویروس کرونا و بیکاری، محبوبیت کمتری نسبت به دوره انتخابات قبلی داشته و معاون اول سابق باراک اوباما، رئیس جمهور قبلی و محبوب این کشور را به عنوان رقیبی جدی برای به دست آوردن پست ریاست جمهوری آمریکا، راه سختی را برای پیروزی در پیش رو دارد.
انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برای انتخاب رئیسجمهور و معاون وی برگزار خواهد شد. این انتخابات پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکاست و برنده آن در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ کارش را آغاز میکند.
سیستم انتخاباتی ایالت متحده چگونه کار می کند؟/ رای الکترال چیست؟
ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد انتخابات را میان کشورهای جهان دارد؛ انتخابات محلی، ایالتی و فدرال. مهم ترین انتخابات در آمریکا مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و کنگره است. انتخابات ریاست جمهوری هر چهار سال یک بار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار