همزمان با هفته دولت، در نشست دکتر رحمانی فضلی با بانوان شاغل در وزات کشور و استانداری تهران مطرح شد؛

وزیر کشور: اگر روند شکل گیری دولت ها در ایران را بررسی کنیم به جرأت می توانم بگویم تا انقلاب اسلامی به معنا و مفهوم واقعی دولت نداشته ایم/ می توانیم ادعا کنیم که برای اولین بار در ایران، بعد از انقلاب وارث یک دولت واقعی دارای مقبولیت و مشروعیت شده ایم/ این یکی از هدایای امام و انقلاب به ما است که دارای دولت مقبول و مشروع هستیم که با رای مردم انتخاب شده است و بر اساس قانون اعمال حاکمیت می کند/ حدود 80هزار مدیر روستایی تربیت کرده ایم/ بیش از ۵۲۰ مدیر خانم داریم و در وزارت کشور، استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری نیز زنان بسیاری مشغول به کار هستند/ در انتصابات، به جنسیت افراد توجه نمی کنم بلکه توانمندی افراد حائز اهمیت است/ دولتی داریم که مبتنی بر خواست و اراده مردم است؛ ما باید این دولت ها را کارآمد کنیم چرا که ناکارآمدی مقبولیت و مشروعیت دولت را دچار اشکال می کند/ ۴۰ سال است که سخت ترین فشارها را تحمل می کنیم و آنها می گویند چرا موشک می سازید؟ چرا در علوم فضایی پیشرفت کرده اید؟ زیرا ما در زمان جنگ در حالیکه خانه و کاشانه مردم عزیزمان زیر موشک باران قرار داشت، باید دنیا را می گشتیم تا بتوانیم موشک و بلکه گلوله را پیدا کنیم/ ما سؤال می کنیم که شما با کدام کشور در حال توسعه و جهان سوم و پیشرفته ارتباط داشته که توانستید وضع آنها را خوب کنید؟ هیچ کشوری! چون این رابطه یک رابطه یک طرفه است

وزارت کشور سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
دکتر رحمانی فضلی: دولتی که دارای مقبولیت و مشروعیت است می تواند ۴۰ سال مقاومت کند، جنگ 8ساله را پشت سر و بی سابقه ترین تحریم ها را مدیریت کند و در عین حال توسعه را به پیش ببرد؛ البته نارضایتی هایی هم وجود دارد؛ اما جابجایی قدرت به اراده و خواست مردم شکل می گیرد و نظارت بر دولت هم برعهده مردم بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، در نشست صمیمانه ای که به مناسبت روز کارمند با حضور بانوان شاغل در وزارت کشور، سازمان های تابعه و استانداری تهران، برگزار شد، با بیان اینکه هفته دولت و یاد شهدای عزیز این ایام و شهدای انقلاب اسلامی را گرامی می داریم و از خداوند متعال خواستاریم تا توفیق درک، معرفت و عمل به راه شهدا و امام (ره) را عنایت کند، اظهار کرد: درهفته دولت اگر بخواهیم نعمت های انقلاب، امام و شهدا را نام ببریم واقعاً غیر قابل شمارش است و هر کدام از این نعمت ها برای ما جای شکر دارد؛ اما باید گفت: شکر اینکه دولت و هفته دولت داریم به چه معناست؟
در این نشست که با حضور فریبا نظری( مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده )، جواد ناصریان معاون مدیریت و توسعه منابع و محمد ابراهیم شوشتری؛ مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور برگزار شد، در تشریح معنای اهمیت دولت و هفته دولت گفت: دولت در ادبیات سیاسی معنایی خاصی دارد. ملت نیز معنای خاص خود را دارد. در ادبیات سیاسی، دولت سازی و ملت سازی مفاهیم عمیقی دارند. اینکه تعدادی در جایی جمع شوند و کشوری را اداره کنند به معنی دولت نیست و یا این که عده ای در یک مکان جغرافیایی قرار بگیرند نیز به معنی ملت نیست.اگر روند شکل گیری دولت ها در ایران را بررسی کنیم به جرأت می توانم بگویم تا انقلاب اسلامی به معنا و مفهوم واقعی دولت نداشته ایم.
دکتر رحمانی فضلی اضافه کرد: از ویژگی های اصلی دولت و مفهوم دولت، مقبولیت و مشروعیت است. بر اساس این دو شاخص می توان این سوال را پرسید که آیا دولت های قبل از انقلاب اسلامی مقبولیت داشته اند یا خیر؟ که می توان پاسخ داد؛ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار