تهران ( پانا) - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با اشاره به حوزه تبادل داده در بخش های دولتی می گوید سرویس های زیادی خدمات خود را از بخش های دولتی دریافت می کنند، اما با این وجود هنوز در حوزه تبادل داده ها کارهای زیادی باید انجام شود.
به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پنجاه و نهمین جلسه از سلسله نشست های نقد و اندیشه که مدتی است وزارت ارتباطات آن را برگزار می کند، این بار کارشناسان ضرورت تحقق دولت الکترونیکی، تدوین قوانین در حوزه فضای مجازی، اصل شفافیت و آزادسازی داده ها را به عنوان ضرورت اعمال حکمرانی بر فضای مجازی به بحث گذاشتند. این جلسه موضوع «حکمرانی در فضای مجازی از منظر دولت الکترونیکی» با حضور «رضا باقری اصل» دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و «محمد فرجود» مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران برگزار شد.
شورایی برای هماهنگی دستگاه های دولتی
رضا باقری اصل با این توضیح که شورای اجرایی فناوری اطلاعات هماهنگ کننده دستگاه های دولتی در ارائه خدمات الکترونیکی است و در اساسنامه آن کاربری فضای مجازی در امور فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قید شده است، گفت: زمانی از دولت الکترونیکی نام می بریم منظور همه دستگاه های اجرایی سه قوه و بخش خصوصی است که این شورا وظیفه اتصال بخش های الکترونیکی ایجادشده را در لایه های مختلف دارد.
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: برای نخستین بار رئیس جمهوری، ریاست شورا در پنج جلسه گذشته را به عهده داشته و مصوبات جدید این جلسات نیز برای رفع اختلافات گذشته است، بنابراین تغییر رویکرد موجب ایجاد تغییر در فعالیت شورا شده است.
باقری اصل تأکید کرد: تعامل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار