برای نجات جازموریان دستگاه‌ها به تکالیف خود عمل کنند

لوگوی تابناک تابناک . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱:۳۷
فرماندار دلگان گفت: برای نجات جازموریان، دستگاه های متولی به تکالیف قانونی خود عمل کنند و توصیه های سازمان محیط زیست و بومیان محلی را جدی بگیرند.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، مجتبی شجاعی  اظهار کرد: اقدامی نمانده که برای از بین بردن تالاب جازموریان انجام نشده باشد و کار ناتمام و بر زمین مانده ای در این حوزه نیز نمانده است.
فرماندار دلگان افزود: ابتدا به ساکن با تصمیمات نسنجیده دهه هفتاد وزارت نیرو در آغاز احداث سد های بی رویه و فاقد انجام مطالعات جامع ابریز حوزه جازموریان از یک سو و در ادامه و حتی تا کنون ضعف در نظارت و ممانعت از حفر چاه های غیرمجاز بی شمار در پهنه جازموریان بالاخص در بخش کرمان و مستمرا عدم اجرای قانون توزیع عادلانه آب و تامین حق ابه تالاب در بخش زیست محیطی همه از شاهکار های صورت پذیرفته برای از نفس افتادن پیکر بی جان جازموریان بوده است.
وی ادامه داد: مطمئنا اگر شاهکار ها و اقدامات نسنجیده ادامه پیدا کند، به زودی زود نام تالاب جازموریان را باید به بیابان جازموریان تغییر داد و بی شک با اجساد رمه ها و گله های دام در بیابان های مناطق جنوبی کرمان و غربی سیستان و بلوچستان بر اثر تشنگی و طوفان مواجه خواهیم بود و بزرگترین سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی در حاشیه شهر های دلگان و بمپور و فنوج و شهر های جنوبی کرمان شکل خواهد گرفت.
فرماندار دلگان بیان کرد: برای نجات جازموریان، دستگاه های متولی به تکالیف قانونی خود عمل کنند و توصیه های سازمان محیط زیست و بومیان محلی را جدی بگیرند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار