بارندگی های شدید این روزها در استان های هرمزگان، کرمان، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان و قم موجب طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب در این استان ها شده که خسارات و تلفاتی را نیز به همراه داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مریم امیری؛ در پی مشکلات ناشی از بارندگی های شدید در کشور، استان های هرمزگان، فارس، بوشهر، قم، کرمان و سیستان و بلوچستان درگیر سیلاب و پیامدهای آن شده و خسارات و تلفاتی را متحمل شده اند.
سیلاب راه ارتباطی ۹۱ روستا در شهرستان های تفتان و میرجاوه را مسدود کرد
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار کرد: سیلاب اخیر علاوه بر قطع راه ارتباطی روستاهای ذکر شده سبب تخریب آبنماهای مسیر های فرعی میرجاوه - جون آباد و چاه احمد - گوهرکوه و همچنین آب بردگی جاده در مسیر کورین – قلعه بید شد.
وی بیان کرد: بعد از هشدارهای اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان مبنی بر ورود سامانه بارشی قوی به استان، مجموعه اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و راهداران استان آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی را داشتند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به تجربیات قبلی و پیش بینی بارش های بهاری، اقدامات لازم از قبیل لوله گذاری در نقاط لازم و تنقیه و پاکسازی دهانه پل ها در زمستان سال گذشته انجام شد.
وی تاکید کرد: تلاش همکاران ما به صورت شبانه روزی برای بازگشایی هر چه سریعتر مسیرهای مسدود شده ادامه دارد. با توجه به لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در کنار شرایط متغیر جوی, خودداری از انجام تردد های برون شهری ضرورت دارد.
وی خاطرنشان کرد: سامانه تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها، در طول شبانه روز آماده پاسخگویی به تماس های تلفنی هموطنان در خصوص وضعیت و ترافیک راه ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار