بارسا و یک رهبر معنوی؛ اینجا مسی چاره ساز نیست

برترینها شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵
نتیجه آشکار است: لیونل مسی در اروپا کافی نیست. استعداد بی نظیر او برای سلطه بر لیگ قهرمانان اروپا کافی نیست و این در سال های اخیر به اثبات رسیده.

ایران ورزشی: در سال 2013 باخت 7 بر صفر در مجموع دو دیدار با بایرن مونیخ، در سال 2017 شکست 3 بر صفر برابر یوونتوس، سال بعد باخت شرم آور در رم و حالا این شکست تحقیرآمیز در آنفیلد که باعث می شود مسی یک بار دیگر فینال لیگ قهرمانان اروپا را از خانه تماشا کند.
آنقدر در این شش فصل به مشکل خورده اند که دیگر نمی توانند وابستگی بیش از حد به مسی را انکار کنند. او بارها برای تیم راه حل بوده اما گاهی از دست او هم برای تیمی که در مواجهه با سختی و بحران خودش را می بازد، کاری برنیامده. مسی یکی از نوابغ فوتبال است اما بعد از بازنشستگی کارلس پویول، بارسلونا کسی را نداشته که بتواند تیم را نجات بدهد. بارسلونا یا بر اساس سبک فوتبالش برنده می شود یا نه چون وقتی گیر می افتد، نمی تواند خودش را خلاص کند.
سابقه رم در ذهن بازیکنانی بود که به آنفیلد می رفتند اما لیورپول بدون محمد صلاح، روبرتو فیرمینو و نبی کیتا، نقاط ضعف تیم والورده را نشانه رفت. مربی بارسا نتوانست مانع از دست رفتن تیمش شود چون تیم یورگن کلوپ از همان جایی به بارسلونا ضربه می زد که انتظارش می رفت. تنها آرتورو ویدال مرد این مبارزه بود و بقیه چشم به مسی داشتند تا مشکل تیم را حل کند.
جرارد پیکه و سرخیو بوسکتس، بازیکنانی استثنایی هستند اما رهبر نیستند. لوییس سوارس مهاجم کشنده ای است اما بار گل نزدن خارج از خانه در لیگ قهرمانان مثل یک تن سیمان روی شانه اش سنگینی می کند. فیلیپه کوتینیو و شخصیت، دو واژه متناقض هستند. مارک آندره تراشتگن قرار نیست همیشه آبی اناری ها را نجات بدهد. در نهایت یا مسی تیم را نجات می دهد یا نجاتی در کار نیست.
ناکامی، واقعیت آشکارتری برای بارسلونا می شود چون مسی ...