در چند هفته اخیر قیمت گوجه فرنگی به شدت افزایش یافته و به حدود ۲۰ هزار تومان نیز رسید

قیمت ها در بازار گوجه فرنگی همچنان در اوج به سر می برد. در این شرایط برخی مقامات مسوول بارندگی ها را متهم اصلی گرانی معرفی می کنند.
به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، در چند هفته اخیر قیمت گوجه فرنگی به شدت افزایش یافته و به حدود ۲۰ هزار تومان نیز رسید. در همین رابطه اسدالله کارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - دو هفته پیش (دوم آذر ماه) در گفت وگو با ایسنا اعلام کرد که به دلیل بارندگی های اخیر و از بین رفتن برخی از محصولات، قیمت گوجه افزایش یافته است.
وی در همان زمان اعلام کرد که "قیمت گوجه فرنگی بوته ای و گلخانه ای درجه یک در تهران به ترتیب حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ و ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح خرده فروشی است" و وعده داد که در ۱۰ تا ۱۵ روز آینده با رسیدن محصول جنوب، قیمت این محصول کاهش می یابد.
همچنین در همان زمان علی محققی - مدیرکل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی - نیز اعلام کرد که "علت افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار، کاهش برداشت محصول به دلیل بارندگی های روزهای اخیر بوده و قیمت ها از هفته دوم آذرماه به حالت سابق باز می گردد".
در این شرایط جدیدترین بررسی میدانی خبرنگار ایسنا در روز گذشته (۱۶ آذر ماه) نشان می دهد که قیمت گوجه فرنگی همچنان در اوج به سر می برد. طبق مشاهدات میدانی در حال حاضر قیمت گوجه فرنگی درجه یک گلخانه ای در مغازه های مختلف بین ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان است. همچنین گوجه فرنگی بوته ای به طور میانگین ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان به فروش می رسد.
این وضعیت نشان می دهد که کاهش قیمت وعده داده شده در حوزه این محصول هنوز اتفاق نیفتاده است.
در این شرایط اسدالله کارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - درباره وضعیت فعلی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار