پارسینه: منابع آگاه مدعی شده اند رئیس جمهور آمریکا قصد دارد با امضای یک فرمان اجرایی جدید طرف هایی که وارد مبادلات تسلیحاتی با ایران می شوند را تحریم کند.

برخی منابع خبری پنجشنبه مدعی شدند «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد با امضای یک فرمان اجرایی، طرف هایی که وارد مبادلات تسلیحاتی با ایران می شوند را تحریم کند.
سه منبع که خواسته اند نامشان فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفته اند این فرمان اجرایی به رئیس جمهور آمریکا اختیار خواهد داد علیه طرف هایی که «ممنوعیت های مربوط به مبادلات تسلیحات» با ایران را نقض می کنند تحریم های ثانویه اعمال کند.
منابع مورد استناد رویترز گفته اند این فرمان اجرایی که احتمالاْ طی روز های آینده صادر خواهد شد طرف های ناقض این «ممنوعیت ها» را به قطع دسترسی به بازار آمریکا تهدید خواهد کرد.
محدودیت های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ منقضی خواهند شد و تلاش قبلی آمریکا برای جلوگیری از انقضای آن ها از طریق معرفی قطعنامه ای در شورای امنیت، به شکست انجامیده است.
پیش نویس قطعنامه آمریکا که روز ۲۵ مرداد به رأی گذاشته شد با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی موافق (آمریکا و جمهوری دومینیکن) و ۲ رأی مخالف (روسیه و چین) رد شد.

سرخط اخبار