برای این که جوانی و شادابی پوست خود را حفظ کنید، می توانید در خانه و با مواد طبیعی، کرم دور چشم بسازید. طرز تهیه چند کرم را در ادامه بخوانید.
کرم دورچشم و ضد چروک های طبیعی و گیاهی را به راحتی می توانید در خانه تهیه کنید. شاید کمی زحمت داشته باشد؛ اما با خیالی آسوده بدون هیچ دلهره ای از عوارض مواد شیمیایی موجود در کرم های صنعتی، می توانید از کرم خانگی خود استفاده کنید. در این مطلب مجله دلتا طرز تهیه چند کرم دور چشم خانگی را برای شما ذکر کرده ایم.
کرم دور چشم خانگی آلوئه ورا و عسل مواد لازم نصف قاشق غذاخوری عسل  نصف قاشق غذاخوری موم  ده قطره عصاره آلوئه ورا  ده قطره عصاره لیمو  نصف فنجان برگ بابونه طرز تهیه
برای تهیه کرم دورچشم گیاهی، موم را با حرارت غیرمستقیم بخار آب در حال جوش ذوب کنید. برگ های بابونه خشک کرده را آسیاب کنید و عسل را به ظرف محتوی موم اضافه کرده و هم بزنید. سپس بقیه مواد را به آن اضافه کنید و با حرارت ملایم به مدت پنج دقیقه روی اجاق گاز قرار دهید. این ترکیب را می توانید به مدت یک ماه در یخچال نگهداری کنید.
کرم دور چشم با روغن نارگیل و روغن جوانه گندم مواد لازم روغن نارگیل روغن جوانه گندم طرز تهیه
برای درست کردن این کرم دور چشم خانگی به مقدار مساوی روغن جوانه گندم و روغن نارگیل را با هم در یک ظرف ترکیب کرده و آن را روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید تا جایی که این دو کاملا با هم مخلوط شوند. حالا منتظر بمانید تا این مخلوط کاملا خنک شود؛ بعد آن را در ظرفی تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید.
شب ها می توانید این روغن را با نوک انگشت به حالت ضربه ای و آرام دور چشم بزنید. با این کار از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار