قالیباف: در انتخابات اسفندماه باید درست گام برداریم/ رئیسی در مبارزه با فساد سرد نمی شود

فارس نیوز جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم در اسفندماه افرادی را به مجلس بفرستند که دغدغه مردم را داشته باشند، گفت: باید در اسفندماه درست گام برداریم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، برنامه دستخط این هفته با حضور محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
محمدباقر قالیباف متولد 1340 در طرقبه خراسان رضوی است. تقریباً 16 ساله بود که وارد فعالیت های اجتماعی شد و در فعالیت های پیش از انقلاب، در مراسم های مختلف که افرادی همچون شهید کامیاب، شهید هاشمی نژاد، شهید دیالمه و آیت الله خامنه ای در مشهد در مساجد مختلف داشتند، شرکت می کرد.
در همان سن و سال وقتی زلزله طبس اتفاق افتاد، جمع آوری کمک های مردمی را برای مردم طبس برعهده گرفت. بعد از انقلاب در فعالیت های مختلف انقلابی و نهادهای مختلف انقلابی حضور یافت و در 18 سالگی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. آغاز جنگ، فرماندهی تیپ امام رضا (ع) را در 21 سالگی برعهده داشت، در 22 سالگی هم فرمانده لشگر نصر خراسان رضوی شد. 8 سال دفاع مقدس را تجربه کرد و بعد از آن هم در سمت های مختلفی همچون فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران و فرماندهی نیروی انتظامی قرار گرفت.
بعد از آن هم 12 سال شهردار تهران بود. سه دوره هم ایشان جزو رجال سیاسی جمهوری اسلامی تائید شد و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و هم اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
در خدمت جناب آقای دکتر محمد باقر قالیباف، عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم و بخش هایی از اوصاف ایشان را در همان صحبت های مقدماتی بیان کردم.
*خیلی خوش آمدید.
عرض سلام خدمت جنابعالی و همه بینندگان عزیز این برنامه دارم.
*مجمع تشخیص مصلحت نظام چطور است؟ برخی می گویند برای آقای قالیباف که فرد جهادی و کارکن از صبح تا شب بوده، خسته ...

سرخط اخبار