مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره قرآنی دانشگاهی طهورا با محوریت سوره شورا به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش از ، علی حفیظی مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز، با تبیین ضرورت گسترش فعالیت های قرآنی در دانشگاه، به تشریح جایگاه قرآن در زندگی پرداخت و گفت: جشنواره قرآنی دانشگاهی طهورا هر سال با محوریت یک سوره از قرآن کریم سعی در انتقال مفاهیم نورانی قرآن به دانشگاهیان طی یک سال تحصیلی را دارد که در قالب مسابقات متنوع و درگیر کردن تمامی ذائقه های دانشجویان و بخش های مختلف جشنواره تلاش می شود.
او، بیان کرد: قرآن کتاب حکیم و کریم است و هر کس با آن انس پیدا کند بر بینش او و نورانیت ظاهر و باطنش افزوده و قلب او به نور هدایت روشن و توانش برای پیمودن راه حق، مضاعف می شود.
حفیظی، تصریح کرد: استفاده از بستر ادب و هنر برای نشر مفاهیم الهی آیات قرآن کریم ضریب نفوذ مفاهیم قرآنی را ارتقا می دهد.
آرین محزون دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه شیراز نیز به معرفی کانون قرآن و عترت و فعالیت های در حال اجرا و پیش روی کانون در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ پرداخت.
او، با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی دانشگاهی طهورا یک جشنواره دانشگاهی با محوریت یکی از سوره های این مصحف شریف در هر سال تحصیلی، به مدت ۵ سال از سوی کانون قرآن و عترت و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شیراز برگزار می شود، ادامه داد: در این جشنواره محتوا و پیام های آیات آن سوره به عنوان موضوعات جشنواره مطرح می شوند.
محزون، اضافه کرد: در دوره پنجم با محوریت سوره مبارکه شورا در بخش های شفاهی در رشته های حفظ، ترتیل، تحقیق و تولید پادکست، بخش ادبی با رشته های شعر، داستان و دلنوشته، بخش پژوهشی با رشته مقاله نویسی، بخش هنری با ۶ رشته خوشنویسی، نقاشی، تذهیب، نقاشی خط، عکاسی و گرافیک و بخش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار