سنندج - ایرنا - همزمان شدن بهره برداری از سالن ۶ هزار نفری سنندج که یکی از مهمترین پروژه های ورزشی استان کردستان است با سال نو و پایان انتظار ۱۴ ساله، عیدی بزرگی از سوی دولت تدبیر و امید برای ورزشکاران و ورزش دوستان کردستانی محسوب می شود.

سرانه اماکن ورزشی در کردستان در مقایسه با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد که این پروژه به تنهایی می تواند تحولی مهم در سرانه ورزش استان باشد و آن را به میانگین کشوری نزدیک کند.
امسال سالن های ۶ هزار نفری ارومیه و اردبیل میزبان ۲ رویداد بسیار مهم لیگ ملل جهان بودند که کردستان هم می تواند از این پس میزبانی چنین رویدادهایی باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در رابطه با این سالن ورزشی به خبرنگار ایرنا گفت: سالن ۶ هزار نفری مجموعه ورزشی ۲۲ گولان سنندج از مهمترین پروژه ورزشی استان است که با پایان احداث آن، در سفر ربیس جمهوری به کردستان افتتاح می شود.
حامد جولایی اظهار داشت: این سالن با ١٣ هزار مترمربع مساحت دارای زمین مختص مسابقات، سالن های تمرینی جانبی، رختکن، کلینیک پزشکی، سیستم تهویه مدرن، سالن کنفرانس و بخش مدیریت و اداری است و از بزرگترین پروژه های ورزشی کردستان محسوب می شود.
وی تاکید کرد: افتتاح این سالن ورزشی نقش مهمی در توسعه ورزش قهرمانی و همگانی شهرستان سنندج و تمام استان خواهد داشت.
وی افزود: کلنگ این پروژه در سال ۸۴ بر زمین زده شد و عملیات ساخت آن اوایل سال ۸۵ توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور آغاز شد که پس از چند سال با کمبود اعتبار مواجه و وقفه چندین ساله را تجربه کرد.
جولایی با اشاره به اینکه بدون کمک های وزیر ورزش و جوانان، استاندار کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان امکان تکمیل این پروژه نبود، یادآور شد: با هماهنگی های مسوولین استانی و پیگیری های مجدانه و همراهی مسوولین وزارت ورزش و جوانان از سال ۹۳ عملیات احداث این پروژه ورزشی جان تازه ای به خود گرفت به گونه ای که اکنون با بیش از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار