تردد خودروهای غیر کردستانی و مسافر به شهرهای مختلف استان کردستان از ساعت صفر بامداد جمعه هشتم تا ۲۰ فروردین براساس دستورالعمل ابلاغی و اجرایی طرح فاصله گذاری اجتماعی ممنوع است و پلیس با متخلفان برابر قانون برخورد و نسبت به بازگرداندن آنها اقدام می کند.

آفتاب نیوز :
براساس این دستورالعمل که در کشور و به تبع در استان کردستان اجرایی می شود هیچ خودروی غیر پلاک محلی حق ورود به شهرهای استان را ندارد یا پس از تایید مدارک از سوی پلیس (کارت ملی، کارت و پلاک خودرو و بیمه نامه خودرو) مجاز به ورود خواهد بود در غیر این صورت باید به شهر محل سکونت خود باز گردد و در مسیر نیز وارد هیچ کدام از شهرهای سر راهی نشود و از طریق کنار گذرها به شهر خود برگردد.
خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان کردستان گفت: مردم برای اجرای بهتر این طرح باید همکاری ویژه داشته و از ترددهای غیر ضروری پرهیز کرده و ان دسته از اهالی استان که به شهرهای دیگر سفر کرده اند نیز باید هر چه زودتر به شهرهای خود برگردند و افراد مسافر و غیر کردستانی نیز از سفر به کردستان جدا خودداری کنند.
وی اظهار داشت: اماکن تجاری، بازارهای سنتی و سر پوشیده، پاساژها و دیگر واحدهای تجاری و صنفی غیر ضرور در این مدت تعطیل است و با مراکزی که مصوبات قانونی را رعایت نکنند برخورد قاطع می شود از جمله اینکه واحدهای صنفی متخلف براساس حکم تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه پلمب خواهند شد.
خوش اقبال اضافه کرد: به ساکنان شهرهای استان نیز در این مدت اجازه خروج داده نخواهد شد تا زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع شود و از این بحران بوجود امده عبور کنیم ضمن اینکه در صورتی که مالکان خودروها از این قانون سرپیچی کنند توسط پلیس خودروشان متوقف و به پارکینگ منتقل شده و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه خواهند شد.
وی افزود: صنوفی همچون نانوایی، سوپرمارکت ها، میوه فروشی ها، فروشگاه های زنجیره ای، مراکز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار