رئیس جمهور 68 ساله سابق که از بهار سال 2017 در زندان به سر می برد این تخلفات را رد کرده است.

دادگاه عالی کره جنوبی حکم حبس 20 ساله برای  خانم "پارک گئون هی" رییس جمهوری پیشین کره جنوبی را تائید کرد تا روند تحقیقات قانونی پرونده وی پایان و احتمال بخشش و عفو وی در گذر زمان افزایش یابد.
به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، "پارک" به دلیل رسوایی های ایجاد شده، سوء استفاده از قدرت و تخلفات مالی در سال 2016 از سوی پارلمان (مجمع ملی کره جنوبی) استیضاح شد. او اولین رئیس جمهور کره جنوبی بود که به شکل دموکراتیک انتخاب و کمی بعد و در سال 2017 با رای "قضات دادگاه قانون اساسی" از سمت خود برکنار شد.
او که دختر یک دیکتاتور نظامی کره جنوبی است، در سال 2013 به عنوان اولین خانم رئیس جمهو لقب گرفت.
وی پس از تبانی با یکی از دوستان صمیمی اش و دریافت ده ها میلیون وون (واحد پول کره) برای کمک به خانواده و موسسه غیرانتفاعی شخصی خود مقصر شناخته شد و قدرت خود را از دست داد.
رئیس جمهور معزول کره جنوبی "پارک گئون هی" در 25 آگوست 2017 در حال ورود به دادگاه در سئول کره جنوبی/ عکس: رویترز
پرونده وی در دادگاه های مختلف مورد بررسی قرارگرفته است. دادگاه تجدیدنظر کره جنوبی 7 ماه پیش حکم رئیس جمهور سابق این کشور را به ۲۰ سال حبس تغییر داد. او در پرونده های سوءاستفاده از قدرت و فساد مجرم شناخته شده بود.
دادگاه عالی نیز در حکم جدید و نهایی، حبس 20 ساله و جریمه نقدی 18 میلیارد وون (16.38 میلیون دلاری) را تائید کرد.
 پارک 68 ساله که از بهار سال 2017 در زندان به سر می برد این تخلفات را رد کرده است. او از شرکت در دادگاه روز پنجشنبه امتناع کرد و در این جلسه حاضر نشد.
پایان روندهای قانونی، راه عفو ریاست جمهوری را روشن تر می کند و این چیزی است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار