کرونا در روزی که گذشت

خبرهای خوب از واکسن کووایران/ اولین بخش واکسن خارجی به زودی وارد می‌شود

لوگوی خبر آنلاین خبر آنلاین . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۳
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۵هزار و ۹۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

الهه صالحی: به گفته دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵ هزار و ۹۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و متاسفانه ۸۹ نفر از هموطنان مان جان خود را از دست دادند.
با آمار امروز تعداد مجموع بیماران و قربانیان کوید۱۹ به ترتیب به  یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۷۷ نفر و ۵۷ هزار و ۳۸۳ نفر می رسد.
لاری همچنین گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
شیوع در برخی از شهرها در حال افزایش است
با وجود کمتر شدن آمارها از زمان شیوع موج سوم کرونا در هفته های اخیر مسئولین همواره نسبت به خیز مجدد کرونا در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی هشدار داده و از وضعیت شکننده فعلی گفته اند.
در همین رابطه علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز گفت: گزارش هایی در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی طی هفته گذشته از شهرهای مختلف به دستمان رسیده است و در این رابطه تذکر جدی می دهم، کاشان ،اصفهان ، تهران بیشتر باید دقت کنند و امیدواریم پروتکل ها را به صورت سختگیرانه رعایت کنند.
رئیسی با اشاره به اینکه یکی از نگرانی های ما رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه است ادامه داد: این وضعیت نگران کننده است، لذا هر گونه عدم رعایت پروتکل ها، وضعیت را به شرایط قبل بازمی گرداند.
او اظهار کرد: با آغاز موج جدید کرونا ممکن است دوباره مشاغل تعطیل و محدودیت ها افزایش پیدا کند، در برخی استان ها تعداد بیماران سرپایی در حال افزایش است که نتیجه آن بالا رفتن آمار بستری و مرگ ومیر خواهد بود.
سعید نمکی، وزیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار