تهران-ایرنا- یک مقام نظامی ارشد یمن ضمن رد ادعای ائتلاف سعودی مبنی بر هدف قرار گرفتن اهداف غیر نظامی در حمله به خاک عربستان گفت: تمام اهداف ما نظامی است و در پاسخ به حملات دشمن صورت می گیرد.

سرتیپ «عبدالله بن عامر» معاون اداره تبلیغات یمن دوشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری "المسیره" بار دیگر تأکید کرد که نیروهای یمنی شواهد و مستنداتی در دست دارند که نشان می دهد پارکینگ فرودگاه شهر "أبها" در جنوب عربستان توسط جنگنده های ائتلاف سعودی هدف قرار گرفته است.
بن عامر گفت: عملیات های ارتش یمن بی هدف و کور نیست و ما غیرنظامیان را هدف قرار نمی دهیم، بلکه اختلال در عملکرد پدافند هوایی سعودی است که خسارت به بار می آورد.
وی با بیان این که زمان عملیات ها و حوزه های جغرافیایی محدود به سر آمده است، افزود: ما امروز دست به عملیات بزرگ در عمق خاک عربستان می زنیم.
بن عامر تصریح کرد: درحالی که در گذشته در عملیات ها تنها یک موشک بالستیک شلیک می کردیم، اما امروز از چندین موشک و پهپاد علیه عربستان استفاده می کنیم.
این مقام نظامی یمنی با اشاره به این که محاصره همه جانبه یمن تشدید شده است، افزود، نیروهای مسلح یمن برای اعمال فشار بر دشمن به منظور لغو محاصره، باید دست به عملیات نظامی بزنند.
وی هدف راهبردی نیروهای مسلح یمن را متوقف کردن حملات ائتلاف، لغو محاصره یمن و تداوم پاسخ به تجاوزات دشمن دانست.
بن عامر در پایان با اعلام این که یمن نوع دیگری از موشک بالستیک را تولید کرده است، افزود که این موشک در زمان مناسب رونمایی خواهد شد.
پیش از این، سرلشکر "جلال الرویشان" معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن دوشنبه شب بر ادامه توسعه توان موشکی و پهپادی ارتش و کمیته های مردمی این کشور تأکید کرد و با هشدار به ائتلاف متجاوز سعودی گفت: برد موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به گونه ای توسعه خواهد یافت که دشمن را غافلگیر خواهد کرد.
خبرگزاری رسمی ...

سرخط اخبار