نتایج اولیه انتخابات اروپا| تقویت راست افراطی و سبزها، شکست نسبی احزاب سنتی

فارس نیوز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۹
نتایج نظرسنجی های پای شعب اخذ رای در انتخابات پارلمانی اروپا نشان دهنده تقویت احزاب راست افراطی و جریان های سبز و شکست نسبی احزاب سنتی این قاره است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، با پایان یافتن برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نتایج اولیه به همراه نتایج نظرسنجیهای پای شعب اخذ رای تصویری کلی از نتایج پایانی این انتخابات از سوی رسانه های اروپایی درحال انتشار است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، میزان مشارکت در این انتخابات از همه انتخاباتهای 40 سال گذشته بیشتر بوده است و پارلمان اروپا تخمین زده است که حدود 51 درصد از بیش از 400 میلیون نفر از واجدین شرایط رای دادن در انتخابات شرکت کرده اند و رای خود را به صندوقهای اناخته انند. 
در فرانسه آخرین نتایج نشان می دهد که حزب راست افراطی اتحاد ملی وابسته به «مارین لوپن» موفق شده است بیشترین کرسیها را در میان احزاب فرانسوی از آن خود کند. حزب سبز فرانسه نیز موفق شده است پیروزی بزرگی در این انتخابات کسب کند.
به گزارش یورو نیوز، حزب اتحاد ملی به رهبری مارین لوپن، جریان اصلی راست افراطی فرانسه بر اساس نتایج نظرسنجی ها در خروجی صندوق های رای با کسب ۲۳/۲ درصد آرا پیشتاز این انتخابات است: یک پیروزی بزرگ برای ملی گرایان فرانسه دو سال پس از شکست در برابر «امانوئل ماکرون» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷.
گفته می شود که حزب اتحاد ملی فرانسه با توجه به این نتایج ۲۲ تا ۲۴ کرسی در پارلمان اروپا را کسب خواهد کرد. 
حزب جمهوری به پیش به رهبری امانوئل ماکرون احتمالا کسب با ۲۱/۹ درصد آراء در جایگاه دوم قرار دارد. حزب سبزها به رهبری «یانیک ژدو» هم با ۱۲/۸ درصد آراء سوم است.
دستیار رئیس جمهور فرانسه با این حال گفته است که این نتایج برای آنها چشمگیر است.
فرانسه در پارلمان اروپا ۷۹ کرسی در اختیار دارد.
رویترز با اشاره به ...

سرخط اخبار