۱۸۰ روستای شهرستان های مراغه و اهر در محاصره برف

لوگوی ایلنا ایلنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۶

در پی بارش سنگین برف در آذربایجان شرقی راه دسترسی ۱۸۰ روستای شهرستان های مراغه و اهر مسدود است.
به گزارش خبرنگار ایلنا از آذربایجان شرقی،رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای مراغه گفت: بارش برف و کولاک راه دسترسی ۱۰۰ روستای این شهرستان را بست.
نادر شریفی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با وجود تلاش شبانه  راهداران، بارش ادامه دار برف و کولاک شدید که از روز گذشته جریان دارد، موجب بسته شدن این راه های روستایی شد.
وی ادامه داد: هم اکنون ۲۰ راهدار با ۱۲ دستگاه ماشین آلات راهداری در حال تلاش برای بازگشایی این راه های روستایی هستند.
شریفی با اشاره به اینکه همزمان با بارش برف، عملیات نمک پاشی و برف روبی در محورهای اصلی شهرستان آغاز شده، بیان کرد: در حال حاضر با تلاش راهداران محورهای مراغه - هشترود و مراغه - بناب با وجود برف و کولاک باز بوده و تردد با زنجیرچرخ امکان پذیر است.
۸۰ روستای شهرستان اهر در محاصره برف
قاسم قمری در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بارش شدید برف و وجود کولاک در گردنه های کوهستانی و روستایی این شهرستان، هم اکنون برخی محورهای مواصلاتی روستاها مسدود است.
وی همچنین در خصوص بارش برف و کولاک در گردنه های کوهستانی سامبران محور اهر به کلیبر و گویجه بئل محور اهر به تبریز، از همشهریان و مسافران خواست از مسافرت های غیرضروری در این محورها جدا خودداری کرده و حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.
 وی افزود: همکاران راهداری بی وقفه با تمام امکانات و ماشین آلات راهداری برای برف روبی و باز کردن محورهای مواصلاتی اصلی و روستایی این شهرستان در حال تلاش هستند و به زودی شاهد بازگشایی این محورها خواهیم بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار