آذری جهرمی: تا پایان امسال 68 هزار شغل شناسنامه دار در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد می شود

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از ایجاد 68 هزار شغل شناسنامه دار در حوزه فناوری اطلاعات تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدجواد آذری جهرمی امشب در نشست تخصصی با جوانان و مدیران استارت آپ های فناوری اطلاعات کردستان در پارک علم و فناوری این استان اظهار کرد: ثمرات طرح «تکاپو» در قالب شرکت های دانش بنیان در کردستان قابل مشاهده است و بدون شک طی ماه های آینده پس از اجرایی شدن طرح ملی فناوری اطلاعات، شاهد درخشش هرچه بیشتر پارک علم و فناوری کردستان و شرکت های دانش بنیان این استان خواهیم بود.
وی افزود: سرمایه گذاری ها در عرصه فناوری اطلاعات در کردستان حتما جواب خواهد داد و توسعه زیرساخت های ارتباطات در کردستان بزرگترین کمک به توسعه این استان است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ٣٠ درصد جمعیت کردستان در روستاها حضور دارند، بازار فناوری اطلاعات بدون زیرساخت های این عرصه در این استان کوچکتر می شود، لذا باید با توسعه زیرساخت ها در مناطق روستایی به مزیت نسبی بازارهای محلی توجه کرد.
جهرمی افزود: همانگونه که در حوزه شهری این استان شاهد جهش خدمات فناوری اطلاعات بوده ایم امیدواریم در حوزه روستایی و راه ها نیز جهش داشته باشیم.
وی از پارک علم و فناوری برای تحقق اهداف طرح تکاپو تقدیر کرد و از تلاش های شرکت های دانش بنیان کردستان به عنوان حرکتی شایسته تقدیر نام برد و گفت: پارک علم و فناوری کردستان در عرصه توسعه دیجیتال جزو پیشروترین کشور است و با اجرای طرح اشتغال زایی این وزارتخانه، شاهد تحولات خوبی در کردستان خواهیم بود.
آذری جهرمی همچنین اظهار داشت: آیین نامه نوآفرینان به تصویب هیات دولت رسیده است و اواخر خرداد ماه نیز طرح ویژه اشتغال زایی فناوری اطلاعات با ایجاد 68 هزار شغل شناسنامه دار اجرایی ...

سرخط اخبار