خبرگزاری فارس: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه کشور، «محمدباقر نوبخت» گفت: آماده ایم بخشی از بدهی های دولت به تأمین اجتماعی را با واگذاری اموال و سهام بپردازیم مشروط بر اینکه همه آن ها صرف همسان سازی حقوق شود.
نوبخت شامگاه شنبه پس از نشست مشترک با نمایندگان تشکل های بازنشستگی در خصوص نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان و همچنین خدمات جدید دولت به بازنشستگان کشوری از طریق ارتباط زنده صفحه اینستاگرام جزئیاتی را بیان کرد.
وی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد در مرحله اول به حقوق همه شاغلان و بازنشستگان ۱۵ درصد اضافه شود، گفت: در مرحله بعد بازنشستگانی که ۳۰ سال سابقه کامل دارند اگر با ۱۵ درصد افزایش به حداقل دریافتی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نرسیدند همه این عزیزان مشمول افزایش حقوق تا حد نصاب دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهند بود.
وی با بیان اینکه برای۲۰ گروه شغلی بازنشستگان کشوری حدود۱۰ هزار میلیارد تومان توزیع خواهد شد تا همسان سازی به شکل عادلانه انجام شود گفت: برای افرادی که در گروه های یک تا پنج قرار گرفتند از یک میلیون و ۱۳۵ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۹۴ هزار تومان به دریافتی شان افزوده خواهد شد.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه برای گروه دوم که شامل سطوح ۶ تا ۱۱ می باشد از ۷۲۵ هزار تومان تا ۷۸۱ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال خواهد شد، افزود: برای گروه سوم که در سطوح ۱۲تا ۱۶ می باشند بیش از ۸۰۰ هزار تومان افزایش در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای افرادی که در گروه ۱۷ تا ۲۰ قرار گرفته اند از نهصد هزارتا ۹۵۶ هزار تومان افزایش پرداختی اعمال خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۰۰ هزار ...

سرخط اخبار