برای اطلاع رسانی به مردم و خرید از جا هایی که مجوز دارند، اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران، لوگویی را طراحی کرده است که پشت شیشه مغازه ها چسبانده می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران درباره اینکه مردم چگونه فروشگاه های مجاز را از فروشگاه های بدون جواز تشخیص دهند؟ گفت: برای اطلاع رسانی به مردم و خرید از جا هایی که مجوز دارند، لوگویی را طراحی کرده ایم که پشت شیشه مغازه ها چسبانده شده است و هر کسی که جواز می گیرد موظف است علاوه بر این لوگو، اصل جواز یا حداقل کپی رنگی آن را در معرض دید مشتریان قرار دهد.
اکبر پازوکی افزود: خریداران هم زمانی که برای خرید کالا مراجعه می کنند باید به این دو موضوع توجه داشته باشند و حتی کد صاحب جواز هم روی آن لوگو قید شده است یعنی اگر فرد اسم فروشگاه ها را هم نداست با دادن کد صاحب جواز، ما می توانیم مشخصات مالک را پیدا کنیم.
در این گشت مشترک تعزیراتی با دو شرکت غیر مجاز خدمات پس از فروش برخورد شد و هر دو شرکت پلمب شدند.
آقای منصفی کارشناس لوازم خانگی هم در خصوص این شرکت ها به خبرنگار ما گفت: این شرکت های غیر مجاز شرکتی را از طریق اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسانند و از اتحادیه خدمات پس از فروش هم جواز تعمیرات لوازم خانگی را می گیرند، اما طبق قوانین فقط کسی می تواند کارت گارانتی صادر کند که تولید کننده یا وارد کننده باشد و باید کارت ضمانت را بعد از صدور در داخل محصول بگذارد.
آقای منصفی افزود: شرکت هایی که فاقد این مشخصات هستند، غیر قانونی محسوب می شوند و فعالیتشان هم جرم است.
برای دیدن گزارش خبرنگار ما درباره «شرکت های غیرمجاز خدمات پس از فروش» اینجا کلیک کنید.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی هم درباره این شرکت های غیرمجاز گفت: این ها مجوز تعمیرات دارند و نباید کارت ضمانت را بر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار