برخورد های هدفدار از خصایص یک انسان کامل است که امام رضا (ع) به شکلی ویژه در سیره عملی خود به آن می پرداختند.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، سبک زندگی اسلامی راهی است که شریعت از آن حمایت کرده است؛ تغییر سبک زندگی به الگوی سبک زندگی اسلامی به این معناست که انسان نگاه خود به رویداد ها را تغییر دهد. به نحوی که فرد دیندار خود را تحت حمایت خداوند بداند و با آرامش به او تکیه کند و از سختی های زندگی مضطرب نشود.
با توجه به تهدید های فرهنگی داخلی و خارجی که متأسفانه امروز در جامعه با آن سر و کار داریم، به این نتیجه می رسیم که پرداختن به مسائل اعتقادی و تغییر در سبک زندگی برای خروج از فساد و معضلات روزمره دارای اهمیت ویژه ای برای است؛ چراکه در نهایت برای فرار از ناهنجاری های موجود در جامعه نیازمند سبک زندگی اصولی هستیم که بر مبنای قرآن و اهل بیت (ع) و با توجه به مقتضیات روز تبیین شده باشد. در ادامه این گزارش از زندگی و سبک زندگی سالم و اسلامی در نگاه امام هشتم خواهیم نوشت:
از ویژگی های شخصیتی امام رضا (ع) که جزو یکی از رفتارهای ما در تأسی از اهل بیت (ع) باید باشد؛ می توان به اخلاق و ادب، عبادت، سخاوت، تواضع، صبر و مقاومت ایشان اشاره کرد.
حجت الاسلام امیر عسگری پژوهشگر مذهبی در گفت وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، در این باره بیان کرد: مطالبی پیرامون سبک زندگی اسلامی در سفارش های امام رضا (ع) مطرح شده است؛ اما موضوعی که در این بین بسیار قابل توجه است، دیدگاه ایشان در پاسخ دهی به عواطف و احساسات انسان ها در کنار همسر و دوستانشان است.
وی با بیان اینکه امام رئوف انسان را موجودی اجتماعی می دانند، گفت: انسان از نظر عاطفی به برآورده شدن نیاز های مادی و بر ...

سرخط اخبار