جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نسبت به سیاست های وزارت آموزش و پرورش اعتراض کردند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا همزمان با آغاز مراسم نمادین سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نسبت به سیاست های وزارت آموزش و پرورش اعتراض کردند.
دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی نظیر، آیا اعتقادی به سند تحول در وزارتخانه وجود دارد، پرداخت مطالبات عقب مانده معلمان نیاز به مصاحبه های گوناگون و منت گذاشتن ندارد، سند انحرافی ۲۰۳۰ یعنی سپردن مهم ترین مسئله کشور به بیگانه، آموزش و پرورش چه برنامه ای برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل دارد، اعتراض خود را به اقدامات وزیر آموزش و پرورش نشان دادند.
 محمدحسین شادالوئی، فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بیانیه ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش قرائت کرد.
در بخشی از این بیانیه خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:
حضرتعالی نسبت به مسئله طرح جلد کتب درسی واکنش نشان می دهید، اما در مسئله مهمی مانند واگذاری دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور، که تقویت دانشگاه فرهنگیان تاکید همیشگی مقام معظم رهبری بوده، شاهد واکنش جدی از سوی وزارت خانه نبوده ایم.
۹ سال از تصویب سند تحول می گذرد، لطفاً بفرمایید در دوران وزارت شما، چه مقدار از آن اجرایی شده است؟ راهبرد شما برای اجرای سندل تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟
آیا شفافیت درباره این موضوع که بارقه های مخفی سند۰۲۰۲ از چه سرچشمه ای نشئت می گیرد، حق جامعه فرهنگی و قاطبه مردم نیست؟
شما تا چه اندازه به توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان پرداخته اید؟ چند درصد نیروهای آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجائی تأمین می شود؟
مسئله دیگر درباره آموزش در ایام کروناست که زمینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار