لرزه بر اندام رژیم صهیونیستی بعد از رفتار ترامپ با کُردهای سوریه

اکوفارس چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
اکوفارس: رفتار رئیس جمهور آمریکا با کردهای سوریه و قطع حمایت از آنها موجب این نگرانی در میان مقام های رژیم صهیونیستی شده که او قصد حمایت از متحدانش را ندارد.

به گزارش فارس، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی روز چهارشنبه به نگرانی ها در فلسطین اشغالی از نحوه رفتار دولت آمریکا با کُردهای سوریه و قطع حمایت از آنها در برابر حمله ترکیه پرداخته است.
روزنامه «نیویورک تایمز» در تحلیلی می نویسد: «اسرائیلی ها نظاره گر رها شدن کردها توسط آمریکا هستند و نگران می پرسند: بعدی کیست؟»
«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه امروز چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد. وی اسم رمز این عملیات را «چشمه صلح» عنوان کرد و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی» است.
گفته می شود عملیات ترکیه در شمال سوریه با چراغ سبز واشنگتن صورت می گیرد. کاخ سفید قبل از این در بیانیه ای اعلام کرده واشنگتن نه از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه حمایت می کند و نه در آن مشارکت یا مداخله می کند. 
روزنامه نیویورک تایمز نوشته است: «نگرانی فوری تیم امنیت ملی آمریکا این نیست که چه کسی مرز ترکیه و شمال سوریه را کنترل می کند، اما دستور فوری ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا و رها کردن نیروهای کرد که متحدان قابل اتکای آمریکا در مبارزه با داعش بوده اند زنگ خطر را در میان مقام ها در اورشلیم (بیت المقدس) و تل آویو به صدا در آورده است.»
در ادامه این مطلب آمده است: «دلیل آن ساده است: وقتی چنین خیانتی می تواند برای کردها اتفاق بیفتد، اسرائیلی ها از همه طیف های سیاسی ناگهان می پرسند، چه چیزی مانع از آن خواهد شد که آمریکا یکی دیگر از متحدان سرسختش را رها نکند.»
نیویورک تایمز در ادامه به واکنش رسانه های صهیونیستی به رفتار دولت ترامپ اشاره کرده است. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار