رونمایی از طرح تامین مسکن کارکنان دولت، به زودی

شبکه خبر سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵
وزیر راه و شهرسازی از رونمایی طرح تامین مسکن کارکنان دولت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: طرح مسکن اجتماعی، طرحی نامناسب برای جامعه و فرهنگ ایرانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در حاشیه پنجمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خطاب به اعضای اصلی شورای عالی در خصوص همکاری و پشتیبانی از طرح های دولت در رونق دادن به تولید مسکن، نکاتی را مطرح کرد.
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: پشتیبانی از تصمیم دولت در خصوص رونق دادن به تولید مسکن در کشور که هم موردتاکید مقام معظم رهبری و هم رییس جمهوری بوده و به مطالبه مردمی تبدیل شده است، موضوع مهمی است که در نظر داریم با همکاری سازمان ها و وزارتخانه ها به تحقق آن دست یابیم.
*با مسکن اجتماعی به شدت مخالف هستم
اسلامی ضمن مخالفت با طرح مسکن اجتماعی، آن را طرحی نامناسب برای جامعه و فرهنگ ایرانی دانست و گفت: باید برای طبقات مختلف اجتماعی مسکن تولید کنیم که البته تولید مسکن اقشار متوسط و کم درآمد جزو اهداف اولویت دار ماست. در عین حال در ساخت و ساز، ترکیب جمعیتی ملاک عمل قرار می گیرد.
وی با تاکید بر این مطلب که با مسکن اجتماعی به شدت مخالف است، توضیح داد: مسکن اجتماعی در هرکجای دنیا که رواج پیدا کرده است به عنوان مسکن های نشان دار شناخته شده است. عموما این مناطق به مناطقی تبدیل شده که به واسطه فقر شاهد انواع و اقسام مشکلات و معضلات در آن، هستیم. مسکن اجتماعی در آمریکا و اروپا نیز به عنوان تجربه های ناموفق شناخته شده اند.
*رونمایی از طرح تامین مسکن کارکنان دولت در هفته های آتی
اسلامی از رونمایی طرح تامین مسکن کارکنان دولت (طرح تام کاد) در هفته های آتی خبر داد و افزود: بر اساس قانون ساماندهی زمین و مسکن و قانون پس انداز مسکن، طرح تامین مسکن کارکنان دولت که مورد ...

سرخط اخبار