گروه استان ها - گیلان - رئیس پلیس راه استان از اعمال قانون بیش از 125 هزار راننده متخلف به دلیل عدم استفاده از کمربند ایمنی در گیلان خبر داد و گفت: کمربند ایمنی مرز میان مرگ و زندگی و وسیله ای مفید، مناسب و ضروری برای پیشگیری از حوادث رانندگی است.

سرهنگ "حسین محمدپور" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در ایران برای نخستین بار قانون استفاده اجباری از کمربند ایمنی در سال 1376 از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و آیین نامه اجرایی آن در سال 1384 به تصویت هیئت وزیران رسیده و از تاریخ یک مهر 1384 اجباری شدن استفاده از کمربند ایمنی به اجرا گذاشته شد.
این مقام انتظامی با بیان این اینکه که کمربند ایمنی از برخورد سر و صورت به شیشه جلو و پرتاب راننده به خارج از خودرو جلوگیری می کند افزود: کمربند ایمنی با پخش کردن نیروی ضربه در سطح وسیعی از بدن و افزایش زمان تاثیر گذاری از میزان عوارض آن به شکل چشمگیری می کاهد.
وی با تاکید بر اینکه در تصادفات جاده ای نبستن کمربند ایمنی اصلی ترین عامل افزایش میزان مرگ و میر است بیان داشت: استفاده از کمربند ایمنی، احتمال مرگ و میر سرنشینان جلوی خودرو را 63 درصد و این احتمال برای سرنشینان عقب 27 درصد کاهش است.
سرهنگ محمد پور با اشاره به اینکه بیش از 40 درصد کودکانی که از کمربند ایمنی استفاده نکرده اند، پدر و مادر آنها نیز از این قانون تبعیت نمی کنند از والدین خواست، با توجه به اینکه بهترین الگو برای فرزندان هستند با بستن کمربند ایمنی ضمن آموزش به کودکان، حافظ سلامت خانواده باشند.
این مقام انتظامی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در طرح های اجرا شده بیش از 125 هزار راننده متخلف به دلیل عدم استفاده از کمربند ایمنی در محور های برون شهری استان گیلان اعمال قانون شده اند.
وی خاطرنشان کرد: کمربند ایمنی مرز میان مرگ و زندگی و وسیله ای مفید، مناسب و ضروری برای پیشگیری از حوادث رانندگی می باشد که لازم است استفاده از آن در آغاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار