اهواز - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تاکنون حدود ۸۰درصد کشاورزان خوزستانی که در جریان سیلاب فروردین امسال خسارت دیدند از محل اعتبارات دولتی غرامت خود را دریافت کردند.

کیخسرو چنگلوایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:پس از سیل مهیب بهار امسال که بخش کشاورزی خوزستان متحمل خسارات سنگینی شد ۲۳ هزار و ۵۴۱ پرونده با مبلغ نهایی ۶ هزار و ۳۰۰میلیارد ریال تشکیل شد که از این میزان ۱۸ هزار و ۹۳۵ هزار پرونده توسط پژوهشگاه فضایی تایید و مبلغ چهار هزار و ۷۳۰میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده از سیل در خوزستان پرداخت شده است.
وی بیان کرد: چهار هزار و ۲۰۵ پرونده نیز مراحل نهایی اصلاح و تکمیل نواقص را طی می کنند و ۴۰۱ پرونده نیز مورد تایید قرار نگرفتند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: در زمینه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیز تعداد ۱۸ هزار و ۴۴۷ پرونده، معادل پنج هزار و ۲۵۰ بهره بردار خسارت دیده خوزستانی به هشت بانک عامل معرفی، و مبلغی معادل یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند که این خود کمک بزرگی برای بهبود وضعیت زندگی کشاورزان خوزستانی محسوب می شود.
وی با بیان این اینکه تعدادی از کشاورزان خوزستانی به دلیل ثبت نکردن به موقع مشخصات،و پایان مهلت قانونی تعیین شده توسط وزارت کشور نتوانستند مراحل تشکیل و تکمیل پرونده را انجام دهند افزود: پس از تکمیل و تعیین تکلیف چهار هزار و ۲۰۵ پرونده باقی مانده توسط پژوهشگاه فضایی، فرصتی دوباره برای ثبت مشخصات به بهره بردارانی که موفق به بارگذاری مدارک خود در سامانه نشدند داده خواهد شد تا حقی از کشاورزان خوزستانی ضایع نشود.
به گزارش ایرنا در جریان سیلاب فروردین امسال بیش از ۸۰هزار میلیارد ریال به زیرساخت ها و محصولات کشاورزی و نیشکری خوزستان وارد شد.
دولت مصوب کرد برای هر هکتار گندم آبی در خوزستان که در جریان این سیلاب دچار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار