۲ سیارک عظیم‌الجثه در حال نزدیک شدن به زمین هستند

لوگوی صراط نیوز صراط نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۱۶
براساس داده های ناسا (NASA) دو سیارک عظیم چند روز دیگر از کنار زمین عبور خواهند کرد. اندازه این دو سنگ فضایی تقریبا به اندازه ساختمان امپایر استیت (Empire State) و حدودا سه برابر هرم بزرگ جیزه (Giza) است.

صراط:
براساس داده های مرکز مطالعات اجسام نزدیک زمین ناسا (CNEOS) اولین سیارک که ۲۰۲۰ PP نام دارد در تاریخ ۲۳ ژانویه (پس فردا) از کنار سیاره ما عبور خواهد کرد. این جرم آسمانی در ساعت ۶:۲۶ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۴:۵۶ به وقت تهران) در نزدیک ترین حالت به زمین قرار خواهد گرفت. در این لحظه این سیارک در فاصله ی ۴.۳ میلیون مایلی ما قرار خواهد داشت که ۱۸ برابر فاصله زمین با ماه است. قطر این سیارک ۱۲۱۳ فوت (۳۷۰ متر) تخمین زده شده است و با سرعتی نزدیک به ۱۸۷۰۰ مایل در ساعت از نزیکی زمین عبور خواهد کرد. این سیارک که در سال ۲۰۲۰ کشف شد هر ۳۸۱ روز یک دور کامل به دور خورشید می چرخد و برآورد می شود که رویارویی بعدی با زمین را در تاریخ دهم اوت ۲۰۲۱ داشته باشد.
به گزارش ایسنا، دومین سیارک که ۲۰۱۰ JE ۸۷ نام دارد تنها دو روز بعد یعنی در تاریخ ۲۵ ژانویه در ساعت ۱:۱۷ بعد از ظهر به وقت منتطقه زمانی شرقی (۲۱:۴۷ به وقت تهران) از کنار زمین گذر خواهد کرد. طبق بررسی های مرکز مطالعات اجسام ناسا این سیارک ابعادی بزرگ تر دارد و قطر آن بیشتر از ۱۴۱۰ فوت (۴۳۰ متر) است. در طول سفر خود این سیارک به آرامی به سیاره ما نزدیک می شود و در کمترین مسافت با زمین در فاصله ی ۳.۷ میلیون مایل چیزی حدود ۱۵ برابر فاصله زمین و ماه قرار می گیرد.
علاوه بر این، JE ۸۷، ۲۰۱۰ بسیار سریع تر از ۲۰۲۰ PP حرکت خواهد کرد و سرعت زیاد آن حدود ۳۳۴۰۰ مایل در ساعت خواهد بود که تقریباً ۴۵ برابر سریع تر از سرعت صوت است.
این سیارک ها در گروه اجرام نزدیک به زمین قرار می گیرند، زیرا مسیر حرکت آن ها به دور خورشید در فاصله ۳۰ میلیون مایلی مسیر حرکت زمین قرار دارد. برخی از این اجرام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار