راه حل عبور از گرانی ها چیست؟

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس می گوید: گرانی ها به دلیل تفاوت نرخ ارز است که با توزیع بن کارت می توان از این فضا فاصله گرفت.

خانه ملت: علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، در گفت وگو با خبرنگار، با اشاره به روند افزایشی قیمت آرد و شکر و تاثیر آن بر بازار ماه مبارک رمضان، گفت: بخش عمده افزایش قیمت هایی که شاهد هستیم به دلیل تفاوت قیمت ارز و در پی کاهش ارزش پول ملی است که قیمت ها در داخل گران می شود در حالی که قیمت های جهانی تغییر آنچنانی نکرده است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: از آنجایی که چندین سال است که قیمت ارز را به صورت مصنوعی پایین نگهداشته اند، چند ایراد و مشکل ایجاد شده اول اینکه ما به التفاوت قیمت آرد در داخل با بیرون از کشور بسیار زیاد بوده و در ثانی تمایل برای ورود قاچاقچیان و دلالان به این بازار افزایش یافته است.
نماینده مردم شازند در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: تمایل قاچاقچیان و دلالان به بازار آرد باعث می شود که این محصول را ارزان بخرند و بیرون از کشور به ارزش ارزی بفروشند که این کار باعث تلاطم در قیمت سایر کالای وابسته با آرد می شود.
وی بیان داشت: ابراز کافی برای نظارت و کنترل بر کشور وجود ندارد و این کار نشدنی است، ...

[ مشاهده متن کامل راه حل عبور از گرانی ها چیست؟ برترینها ]