خطر ابتلا زنان دیابتی به بیماری قلبی ۱۰ برابر بیشتر است

لوگوی بهداشت نیوز بهداشت نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۳۸
محققان دریافتند که بیماری دیابت به شدت با بیماری عروق کرونر قلب در زنان ارتباط دارد.

به گزارش بهداشت نیوز،   نتایج بررسی ها نشان می دهد که میزان مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی در بیماران جوان ثابت مانده و یا اندکی افزایش داشته و مرگ ومیرهای مرتبط با بیماری قلبی در افراد مسن کاهش یافته است.
به منظور درک اینکه چه عواملی افراد جوان را در معرض خطر بیشتر بیماری عروق کرونر قلب (CHD) قرار می دهد، محققان بیمارستان بریگام و زنان در بوستون ماساچوست و مایو کلینیک ایالات متحده بیش از ۵۰ عامل خطر را در ۲۸ هزار و ۲۴ زن که در بررسی سلامت زنان در چندین دهه شرکت کرده بودند را تجزیه وتحلیل کردند.
لازم به ذکر است که زنان زیر ۵۵ سال مبتلابه دیابت نوع ۲ در دو دهه آینده ۱۰ برابر بیشتر خطر ابتلا به CHD را با مقاومت به انسولین لیپوپروتئین (LPIR) مانند نشانگر زیستی پیش بینی کننده قوی داشتند.
دکتر سامیا مورا، از دانشکده پزشکی هاروارد ایالات متحده گفت: به دنبال این هستیم که چرا متاسفانه افراد جوان دچار بیماری قلبی و عروقی می شوند.
وی افزود: زمانی که فرد جوانی مبتلابه بیماری قلبی و عروقی شود در کیفیت زندگی، بهره وری و سهم او در جامعه تاثیر خواهد داشت.
ساگر دوگانی، محقق اصلی این بررسی در مایو کلینیک ایالات متحده، بیان کرد: پیشگیری بهتر از درمان است و بسیاری از عوامل خطر برای بیماری های قلبی قابل پیشگیری هستند. این بررسی نشان می دهد که سبک زندگی بر سلامت قلب زنان در هر سنی به ویژه زنان جوان تر تاثیر دارد.
محققان حدود ۵۰ نشانگر زیستی مرتبط با سلامت قلب و عروق را بررسی کردند. معیارهایی مانند لیپوپروتئین کم چگالی (LDL)، کلسترول (یا کلسترول بد) و هموگلوبین ای وان سی (A۱C)- معیاری از سطح قند خون- ارتباط ضعیف تری با شروع CHD در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .