رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: آتش سوزی در بقعه شیخ صدوق مربوط به علف های هرز بوده و هیچ سنگ قبری دچار آسیب نشده و هرگونه خبر منتشر شده مبنی بر خسارات کذب و جهت تشویش اذهان عمومی است.

به گزارش صبحانه ، صبح روز جمعه به علت آتش سوزی در آرامستان بقعه شیخ صدوق شهرری دود غلیطی منطقه را فرا گرفت که منشا آن علف های هرز اطراف قبرها در ابن بابویه بود.
افرادی که برای زیارت اموات خود به این آرامستان آمده بودند با مشاهده این آتش نگران شده و با آتش نشانی تماس گرفتند که نیروهای آتش نشانی با حضور خود از گسترش آتش جلوگیری کردند و باتوجه به اینکه آتش سوزی در این بقعه در فضای باز بود، خسارت جانی و مالی در پی نداشت.
در همین رابطه اخباری مبنی بر اینکه اوقاف اقدام به آتش زدن علف ها کرده و باعث آتش سوزی شده است منتشر شد و آتش گرفتن اطراف قبر تختی در فضای مجازی خبر ساز شد. که این موضوع را پیگیری کرده و علت آتش سوزی را از رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ری جویا شدیم.
حجت الاسلام مرتضی صادقی رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ری در رابطه با آتش سوزی روز گذشته در آرامستان شیخ صدوق اظهار کرد: بهار امسال بارندگی زیاد بود و علف های خودرو زیاد شدند و با توجه به دستورالعمل ستاد کرونا مبنی بر بازگشایی درب های صحن های بقاع متبرکه که پس از حدود دو ماه بازگشایی شده است جمعیت زیادی برای زیارت اهل قبور در بقعه شیخ صدوق حضور پیدا می کنند. 
وی افزود: روز گذشته عده ای بر سر مزار اموات شمع روشن کرده بودند که موجب سرایت آن به علف های هرز شده و بخشی از این علف ها دچار آتش سوزی شدند. 
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی با حضور به موقع آتش را مهار کرده و مانع گسترش آن شدند، گفت: این آتش سوزی سطحی بوده و هیچ خسارتی نداشته و هیچ سنگ قبری از بین نرفته است. 
صادقی ادامه داد: آنچه روز گذشته در برخی رسانه ها منتشر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری