رئیس جمهور موقت دولت کودتای بولیوی برخلاف اعلام قبلی گفت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جنین آنز» رئیس موقت دولت کودتا در بولیوی اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که چند ماه دیگر برگزار می شود شرکت خواهد کرد.
به نوشته خبرگزاری « رویترز »، آنز برخلاف گفته های قبلی اش، جمعه شب در مراسمی در شهر «لاپاز»مدعی شد: «آراء و نامزدهای متفرق که در ایجاد اتحاد در بولیوی شکست خورده اند، مرا بر آن داشت که این تصمیم را بگیرم».
وی افزود: «تصمیم افراد دیگری که قرار است در این انتخابات شرکت کنند احترام می گذارم، دستم را به سویشان دراز می کنم و به آن ها اطمینان می دهم برای ملحق شدن به این جبهه گسترده و متنوع که خواستار همکاری همگان است، درها باز است».
هفته گذشته «اوو مورالس» رئیس جمهور مستعفی بولیوی نیز «لوئیس آرکه» وزیر اقتصاد سابق این کشور را به عنوان کاندیدای مورد نظر خود معرفی کرد.
مورالس که اولین رئیس جمهور بومی بولیوی به شمار می آمد، پاییز امسال و در حالی که برای بار چهارم در انتخابات پیروز شده بود، از سوی احزاب مخالف به تقلب متهم شد و در نهایت با تهدید ارتش بولیوی و تحت فشار کشورهای غربی، مجبور به ترک کشورش شد. او دو ماه پیش از آرژانتین پناهندگی سیاسی دریافت کرد.
از آن زمان، دولت کودتای بولیوی به ریاست آنز که از نوادگان استعمارگران اولیه بولیوی است، اعتراضات مردم را با سرکوب و خشونت پاسخ داده است و کشتار بومیان این کشور را بار دیگر احیا کرده است.
شمار آمار رسمی کشته شدگان در بولیوی از آغاز اعتراضات به بیش از ۳۰ نفر رسیده است. همچنین ده ها نفر مفقود، بیش از ۷۰۰ تن زخمی و نزدیک به هزار نفر بازداشت شده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار