تبریز - ایرنا - بارش چهار روزه برف در آذربایجان شرقی، هر چند موجب خوشحالی مردم از بابت تامین منابع آب سال آینده شد، اما مشکلاتی مانند بسته شدن جاده های بین شهری و و راه های روستایی و در راه ماندن مسافران را نیز به دنبال داشته است.

به گزارش ایرنا، بارش برف در آذربایجان شرقی از یکشنبه شروع شد و دیشب خاتمه یافت؛ برفی که نوستالژی برف های دهه ۱۳۶۰ را در ذهن میانسالان و کهنسالان این دیار زنده کرد و باعث شد همه مردم وقتی به هم می رسند، در گفت و گو از برف، جمله «۳۰ سال است چنین برفی نباریده است» را تکرار کنند.
اما بارش برف با وجود همه نعمت هایش، مشکلات عدیده ای را در شهرها و روستاها برای مردم به وجود آورد؛ راه ارتباطی ۵۵۰ روستا بسته شد، آزادراه تبریز - زنجان ۲ بار مسدود شد و سرمای هوا در برخی از شهرستان ها و مناطق به زیر ۲۰ درجه سانتی گراد رسید؛ سرمای سوزناکی که با همراهی کولاک، زندگی در روستاهای دورافتاده و مرتفع را تا سر حد ناممکن رساند؛ سرمای هوا در شهرستان بستان آباد به ۲۴ درجه زیر صفر رسید.
البته شهری ها نیز از مشکلات برف سنگین هفته جاری در آذربایجان شرقی بی نصیب نماندند. در کلان شهر ۲ میلیون نفری تبریز، بارش مداوم برف، شهر را فلج کرد و شهرداری با وجود ۵ هزار تن نمک پاشی، از برآورده کردن انتظارات شهروندان ناکام ماند و از آنان خواست که معابر و خیابان های فرعی را خودشان برفروبی کنند.
بااش برف همچنین موجب شد که در هفته جاری دانش آموزان آذربایجان شرقی در بسیاری از شهرها و در اغلب مقاطع تحصیلی تنها ۲ روز به مدرسه بروند.
وقوع بیش از ۷۰۰ فقره تصادف رانندگی به دلیل لغزندگی جاده ها در ۲ روز نخست بارش برف از دیگر مشکلات بارندگی، کولاک و یخبندان در راه های آذربایجان شرقی بود.
برای تبیین دشواری نهادهای خدمات رسان در برف سنگین هفته جاری آذربایجان شرقی، اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که این استان دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار