روسیه یک دیپلمات اوکراینی را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۷
وزارت خارجه روسیه در پاسخ به اقدام مشابه طرف اوکراینی در اخراج یک دیپلمات روسی از این کشور، یکی از کارکنان کنسولگری اوکراین در شهر سن پترزبورگ را "عنصر نامطلوب" معرفی و از روسیه اخراج کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور یک دیپلمات اوکراینی را "عنصر نامطلوب" معرفی کرده و خواستار خروج وی از خاک روسیه شد. این اقدام مسکو در پاسخ به اقدام مشابه طرف اوکراینی در اخراج یک دیپلمات روسی از این کشور صورت گرفته است.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «طرف روسی مجبور شده تا بر اساس اصل تقابل، کارمند کنسولگری اوکراین در شهر سن پترزبورگ را "عنصر نامطلوب" معرفی کرده و خواستار خروج وی از خاک روسیه شود.»
در این بیانیه توضیح داده شده است که طرف اوکراینی "طبق معمول" بدون ارائه هیچ گونه مدرکی درباره فعالیت غیرقانونی یکی از دیپلمات های روسی در این کشور، وی را از این کشور اخراج کرده است.
نخستین سفر رئیس جمهوری جدید اوکراین به ترکیه
اوکراین یک نفتکش روسی را توقیف کرد
بازگشت خدمه تانکر توقیف شده روسی توسط اوکراین به مسکو
روز گذشته (سه شنبه) سرویس امنیت ملی اوکراین اعلام کرد که یکی از کارکنان کنسولگری روسیه در شهر "لووف" را عنصر نامطلوب معرفی شده است بر اساس این اطلاعات، این دیپلمات که دیگر خاک اوکراین را ترک کرده، یکی از ساکنین محلی را برای کسب اطلاعاتی در رابطه با حوادث سال 2014 در اوکراین به استخدام خود درآورده بود. نام این دیپلمات روس فاش نشده است.

سرخط اخبار