امیر قلعه نویی 7 سال است که قهرمانی در لیگ برتر را تجربه نکرده و بعید است امسال هم با گل گهر بتواند بر بام فوتبال ایران بنشیند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ امیر قلعه نویی در حالی که به نظر می رسید یک فصل به خودش استراحت دهد در تصمیمی عجیب جانشین مجید جلالی در گل گهر سیرجان شد. قلعه نویی که در اواسط لیگ نوزدهم به دلیل ناراحتی قلبی راهی بیمارستان شد، باید به توصیه پزشکان از تنش و استرس دوری کند اما او ترجیح داد همچنان به حضور در سطح اول فوتبال ایران ادامه دهد. سرمربی سابق سپاهان که رسانه ها از او به عنوان یکی از گزینه های باشگاه استقلال هم نام می بردند، درست در روزی که آبی پوشان در فینال جام حذفی به میدان رفتند، با مسئولان گل گهر به توافق رسید تا ماجراجویی جدیدی را در سیرجان تجربه کند.
قلعه نویی در حالی سرمربیگری گل گهر را پذیرفت که از آخرین قهرمانی پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر که با استقلال رقم خورد، 8 سال قبل است. امیر بعد از قهرمانی با استقلال و 2 سال ناکامی به همراه این تیم، از جمع آبی ها جدا شد. او در سال های اخیر سرمربیگری در تیم های تراکتور، ذوب آهن و سپاهان را تجربه کرد اما نتوانست با هیچ کدام از این تیم ها قهرمان لیگ شود. البته قلعه نویی در سال های اخیر نشان داده متخصص ارتقای رتبه تیم هایی است که هدایت آنها را برعهده می گیرد.
قلعه نویی 56 ساله تا امروز هدایت 8 تیم را به عنوان سرمربی برعهده داشته و در بیشتر آنها هم نتایج خوبی گرفته است. از اولین تجربه سرمربیگری او تا امروز 19 سال می گذرد و میانگین مدت مربیگری او در هر تیم بیشتر از 2 سال است.
در ادامه کارنامه مربیگری امیر قلعه نویی در ادوار مختلف لیگ برتر را بررسی می کنیم.
آغاز راه امیر از کجا بود؟
اولین باشگاهی که امیر قلعه نویی هدایت آن را برعهده گرفت کشاورز بود که نتوانست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار