خانه ملت نوشت: رئیس مجلس کشورمان در دیدار رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه تأکید کرد: ایران و ترکیه می توانند امنیت پایدار منطقه را فراهم کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس کشورمان و مصطفی شنتوپ رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه در حاشیه مجمع عمومی مجالس آسیایی دیدار و گفت وگو کردند.
رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه در این دیدار با اشاره به اشتراکات موجود میان ایران و ترکیه اظهار داشت: خوشحالی، امنیت و آرامش مردم ایران، خوشحالی، امنیت و آرامش ما محسوب می شود، روابط بین ایران و ترکیه صرفاً بین دولت ها نیست بلکه ملت ها نیز روابط خوبی دارند، همچنین روابط بین مجالس از سطح خوبی برخوردار است.
رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه تأکید کرد: دنیا و منطقه در حال گذار از دوران سختی است و مسائل بسیاری ما را تهدید می کند که مجبور هستیم در مقابل آنها ایستادگی کنیم و سیاست گذاری داشته باشیم؛ به همین خاطر ایران و ترکیه باید در هر حال رایزنی و گفت وگو داشته باشند.
شنتوپ گفت: پیشاپیش انتخابات مجلس ایران را تبریک می گویم و امیدوارم این انتخابات به خیر و خوشی برگزار شود.
وی با بیان اینکه ترکیه در قبال تحریم های آمریکا همیشه از ایران حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می دهد، اظهار داشت: همواره مواضع خود را در قبال تحریم های آمریکا اعلام کرده ایم.
رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه با اشاره به روابط اقتصادی بین دو کشور گفت: با وجود مشکلات اقتصادی کارفرمایان و سرمایه گذاران ترک را برای حضور در ایران تشویق می کنیم اما از مقامات ایران تقاضا داریم مشکلات اداری که پیش روی سرمایه گذاران ترک وجود دارد را حل کنند.
شنتوپ ادامه داد: در مدت ۸ سال حضور مهاجرین سوری در ترکیه ۴۰ میلیارد دلار هزینه آموزش، بهداشت و امنیت آنها در ترکیه شده است و اکنون یک میلیون مهاجر سوری در سن آموزش قرار دارند. ما می خواهیم برادران سوری در کمترین زمان به ...

سرخط اخبار