شیراز- ایرنا- مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز گفت: در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، یک روزه مجوزهای لازم را برای واحدهای تولیدی تامین کننده اقلام بهداشتی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا صادر می کنند که این تجربه می تواند در تمامی حوزه ها و زمان های دیگر تداوم داشته باشد.

جواد باصری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای ما دور از انتظار نبود که در شرایط دشوار کنونی و نیاز شدید جامعه به ماسک، دستگاه های اجرایی چنین رویکردی را داشته باشند اما جای تاسف دارد که چرا در طول سال، در زمینه صدور مجوزها و پاسخ دادن به استعلام های قانونی سرعت عمل وجود ندارد.
اقدام درخور تقدیر
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، به تازگی برای یک واحد تولیدی که مدت ها پیگیر اخذ مجوز برای تولید ماسک بود، یک روزه مجوز صادر کردند.
باصری افزود: در حال حاضر صدور مجوز یک روزه در ارتباط با محصول ماسک ،محلول های ضدعفونی و الکل صادر می شود که این محصولات برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استفاده می شوند و این اقدام جای تقدیر دارد.
جهش تولید ماسک در شهرک صنعتی شیراز
وی ادامه داد: قبل از شیوع ویروس کرونا ظرفیت تولید ماسک در استان فارس، روزانه ۲۰ هزار عدد بود که بعد از شیوع این بیماری، واحدهای تولیدی به ظرفیت تولید خود افزودند، از جمله یک واحد فعال در شهرک صنعتی شیراز که با همت بالا و دشواری های ناشی از بهای زیاد ماشین آلات و مواد اولیه، تولید خود را به روزانه ۷۰ هزار ماسک افزایش داده است.
مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی بزرگ شیراز گفت: همچنین یک واحد تولیدی دیگر در شهرک صنعتی شیراز فعال شده است که ماسک های پنج لایه تولید می کند و ظرفیت آن تولید روزانه ۵۰ هزار عدد است اما با توجه به اینکه نیاز استان به خصوص مراکز درمانی بسیار بالا است همچنان شاهد کمبودهایی هستیم.
وی ادامه داد: برای رفع این مشکل، واحدهای تولیدی دیگر ورود پیدا کردند که به عنوان مثال هفته پیش با کمک دانشگاه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار