هند در ماه فوریه روزانه 260 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۳
هند در ماه فوریه روزانه 260 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرد
آمارهای رویترز نشان می دهد که هند د رماه فوریه روزانه 260 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است. زنگنه می گوید سال آ ینده روزانه 500 هزار بشکه نفت به هند می فروشیم.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، آمارهای رویترز نشان می دهد، میزان واردات نفت خام هند از ایران در ماه فوریه نسبت به سا ل های گذشته با 60 درصد کاهش به 260 هزار بشکه در روز رسید. 
ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر تحریم ها را علیه ایران اعلام کرد، اما به 8 کشور معافیت تحریمی 6 ماهه برای واردات نفت از ایران داد، از جمله  آنها هند است. قرار شد هند تا ماه می 300 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کند. 
آمارها نشان می دهد میزان واردات نفت هند در ماه فوریه 4 درصد نسبت به ژانویه کاهش داده است. ایران هشتمین کشور بزرگ تامین کننده نفت هند در ماه فوریه بود در حالی که جایگاه ا یران در ماه ژانویه هفتم محسوب می شد. 
آمارها نشان می دهد که این جایگاه نسبت به سال گذشته سه رتبه نزول داشته است. ماه گذشته سهم تهران از کل واردات نفت هند با 5 درصد کاهش یافت. 
آن طور که زنگنه وزیر نفت ایران گفته، ایران امیدوار است که در سال آینده روزانه 500 هزار بشکه نفت به هند بفروشد. ایران حمل رایگان و افزایش زمان بازپرداخت را به هند پیشنهاد داده است. 
کل واردات نفت در ماه فوریه 5 میلیون بشکه در روز ...

[ مشاهده متن کامل هند در ماه فوریه روزانه 260 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرد فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز